Zavrieť

Porady

SZCO a Pracovny asistent

Dobry den
Otazka na ZTP SZCO :
ma niekto vytvorenu chranenu dielnu / pracovisko doma a priznali mu aj prispevok na pracovneho asistenta ?
Ake cinnosti je mozne uviest ako opravnene cinnosti ktore pre vas pracovny asistent vykonava ?
Ak ste dostali prispevok na pracovneho asistenta mate priznanu aj osobnu asistenciu alebo jedno vylucuje druhe ?
Kolko musite zarobit aby ste mohli mat priznaneho pracovneho asistenta ?
Pripadne kolko músite zarobit aby ste nemuseli vratit dotaciu alebo jej ćast na SZCO z upsvar ?
U nas robia s tymto upsvar dost tajnosti , rad by som keby mi mohol poradit niekto kto ma osobnu skusenost.
Vopred dakujem za odpovede.
Naposledy upravil whoknows : 14.08.12 at 11:54
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    MarcelaV je offline (nepripojený) MarcelaV

    začínam podnikať v učtovníctve ...viac MarcelaV
    tictac7 Pozri príspevok
    a prečo nechceš poradiť verejne?! O tom predsa tento portál je!!! Ja, aj keď dostanem otázku do ss-ky, tak požiadam zadávateľa, aby ju dal do témy a tam odpovedám, prípadne v príbuznej téme napíšem aj zadanie, aj odpoveď a zadávateľovi odpoviem len linkom, kde si odpoveď nájde....
    Nemám s tým problém, len som chcela poslať aj tlačivá, ktoré treba k Žiadosti o príspevok na pracovného asistenta a aj vzor pracovnej náplne a zmluvy medzi asistentom a SZČO. Dá sa to pripojiť aj sem?
    Čo sa týka osobnej a pracovnej asistencie tak myslím, že sa to nevylučuje, ale nemôžu obaja vykonávať tú istú činnosť. Pracovný asistent je len na pomoc v práci v pracovnom čase - to znamená, že tu už osobný asistent nemôže vykazovať činnosť. Po pracovnom čase, môže byť vykázaná len osobná asistencia ak ju máš priznanú z odboru sociálnych vecí a rodiny - príspevky na kompenzáciu.
    Pracovného asistenta schvaľuje Úrad práce.
    Podľa súčasného zákona o službách zamestnanosti sa neskúma výška príjmu SZČO, ktorému sa poskytuje príspevok na pracovného asistenta.
    Legislatíva: § 59 Zákona č. 5/2004 Zákon o službách zamestnanosti.
    http://www.profesia.sk/cms/zakony/za...&para_index=95

    MarcelaV je offline (nepripojený) MarcelaV

    začínam podnikať v učtovníctve ...viac MarcelaV
    tictac7 Pozri príspevok
    prikladať súbory nie je problém. Tu máš návod

    http://www.porada.sk/faq.php?faq=vb_...chment_explain
    Ďakujem za návod. Prikladám tlačivá, ktoré treba k žiadosti. Samozrejme si náplň a zmluvu treba upraviť podľa toho akú živnosť vykonávate.
    Jasmina Staruchova Zdravim.Zmluvu o vykonaní prac.asistencie stačí vypracovať ako ju máte v prílohe? Ja mám syna hudobníka ZŤP a ja mu robím manažera. Nemáme chránenu dielňu, ale ako živnostník je na adrese svojho bydliska spolu s nami rodičmi a činnost , okrem ciest vykonávame doma. V podstate pracujeme nonstop podla potreby.Ale v zmluve uvádzame len 8 hod.podla zákonika práce.Poradite mi, ako spraviť prac.zmluvu, aby to úradu vyhovovalo v rámci zákona?
    avalik otazky sa nezadavaju do komentara - zaloz suvisiacu otazku

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    MarcelaV Pozri príspevok
    Neviem, či je to ešte pre Teba aktuálne. Ale aké sú oprávnené činnosti pracovného asistenta záleží na akú živnosť máš chránenú dielňu. Napíš mi na veselam@post.sk. Ak budem vedieť poradím Ti.
    a prečo nechceš poradiť verejne?! O tom predsa tento portál je!!! Ja, aj keď dostanem otázku do ss-ky, tak požiadam zadávateľa, aby ju dal do témy a tam odpovedám, prípadne v príbuznej téme napíšem aj zadanie, aj odpoveď a zadávateľovi odpoviem len linkom, kde si odpoveď nájde....

    MarcelaV je offline (nepripojený) MarcelaV

    začínam podnikať v učtovníctve ...viac MarcelaV
    Neviem, či je to ešte pre Teba aktuálne. Ale aké sú oprávnené činnosti pracovného asistenta záleží na akú živnosť máš chránenú dielňu. Napíš mi na veselam@post.sk. Ak budem vedieť poradím Ti.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    MarcelaV Pozri príspevok
    Nemám s tým problém, len som chcela poslať aj tlačivá, ktoré treba k Žiadosti o príspevok na pracovného asistenta a aj vzor pracovnej náplne a zmluvy medzi asistentom a SZČO. Dá sa to pripojiť aj sem?
    Čo sa týka osobnej a pracovnej asistencie tak myslím, že sa to nevylučuje, ale nemôžu obaja vykonávať tú istú činnosť. Pracovný asistent je len na pomoc v práci v pracovnom čase - to znamená, že tu už osobný asistent nemôže vykazovať činnosť. Po pracovnom čase, môže byť vykázaná len osobná asistencia ak ju máš priznanú z odboru sociálnych vecí a rodiny - príspevky na kompenzáciu.
    Pracovného asistenta schvaľuje Úrad práce.
    Podľa súčasného zákona o službách zamestnanosti sa neskúma výška príjmu SZČO, ktorému sa poskytuje príspevok na pracovného asistenta.
    Legislatíva: § 59 Zákona č. 5/2004 Zákon o službách zamestnanosti.
    http://www.profesia.sk/cms/zakony/za...&para_index=95
    prikladať súbory nie je problém. Tu máš návod

    http://www.porada.sk/faq.php?faq=vb_...chment_explain

    SZCO a Pracovny asistent

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.