Zavrieť

Porady

Hladam Uctovnik v POHODE

Hladam uctovnika/uctovnicku v Ekonomickom s. POHODA. Momentalne by sa jednalo o jednoduche uctovnictvo (zivnost). V priebehu roka mozno prechod na sro. Dakujem

kontakt: sportujeme@sportujeme.sk
Usporiadat
venusa-ja venusa-ja

venusa-ja je offline (nepripojený) venusa-ja

Strasne rada by som účtovala v Pohode, ale bohužiaľ, musím sa trápiť s iným programom, ktorý Pohode nesiaha ani po členky...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

mzdy v pohode su hroznééééééé
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

dracica Pozri príspevok
mzdy v pohode su hroznééééééé
Čo konkrétne je tam hrozné?
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

dracica Pozri príspevok
mzdy v pohode su hroznééééééé
súhlas, majú vešľa nedostatkov, vôbec nie sú pripravení na zložitejšie - zrejme pre programátorov POHODY - situácie, medzi ktoré oni radia súbeh príjmov a pracovných pomerov, prípadne súbeh príjmov bez PP a pod.
Bohužiaľ v dnešnej dobe sa takmer každá ÚJ stretne s kombináciou príjmov, z toho vyplývajúcich rôznych VZ ...., ale to už je asi nad trápenie sa niektorých múdrych hláv v tíme STORMWARE, veď nech sa trápime my.
Potom buď sám "programátorom", nahoď, čo potrebuješ, vymedz VZ.... to už si to rovno môže človek nahodiť v exceli a má to pod kontrolou, pretože, vie čo zadal a čo môže čakať, nie ako v SW.
Miestami som fakt dosť naštvaná....
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Dada Pozri príspevok
Čo konkrétne je tam hrozné?
máš napr. zamestnaného v trvalom PP spoločníka, súčasne konateľa.
Vyplať mu odmenu konateľa.
Ak zadáš ako klas. odmenu, vezme ti to do všetkých VZ pre poisťovne, takže som si poradila tak, že som ich ručne upravovala...
Nemôžeš zadať túto odmenu ani samostatne ako iný - ďalší príjem, ako hlavný, lebo v jednom mesiaci môžeš vystaviť na jedného zamestnanca - meno - len jednu mzdu.
Alebo máš človeka najprv na dohodu, cca do 1/2 mesiaca, od 1/2-ky mesiaca na trvalý PP.
Musíš sa rozhodnúť, ktorú mzdu urobíš v SW, druhú musíš ručne, detto odvody do SP.
Poviete, tak nech ho zamestnajú od 1.-ého.
Zamestnávateľ predsa nebude brať ohľady na SW * veď aj prečo, a ty si poraď......
Naposledy upravil atka4 : 21.01.08 at 17:01
0 0
Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

atka4 Pozri príspevok
máš napr. zamestnaného v trvalom PP spoločníka, súčasne konateľa.
Vyplať mu odmenu konateľa.
Ak zadáš ako klas. odmenu, vezme ti to do všetkých VZ pre poisťovne, takže som si poradila tak, že som ich ručne upravovala...
Nemôžeš zadať túto odmenu ani samostatne ako iný - ďalší príjem, ako hlavný, lebo v jednom mesiaci môžeš vystaviť na jedného zamestnanca - meno - len jednu mzdu.
Alebo máš človeka najprv na dohodu, cca do 1/2 mesiaca, od 1/2-ky mesiaca na trvalý PP.
Musíš sa rozhodnúť, ktorú mzdu urobíš v SW, druhú musíš ručne, detto odvody do SP.
Poviete, tak nech ho zamestnajú od 1.-ého.
Zamestnávateľ predsa nebude brať ohľady na SW * veď aj prečo, a ty si poraď......
Nemám takéto prípady, ale priznám sa, riešila by som každý prac. pomer toho istého zamestnanca novou kartou v personalistike. Bolo by to prehľadnejšie.
0 0
Heni Heni

Heni je offline (nepripojený) Heni

atka4 Pozri príspevok
....
Alebo máš človeka najprv na dohodu, cca do 1/2 mesiaca, od 1/2-ky mesiaca na trvalý PP.
Musíš sa rozhodnúť, ktorú mzdu urobíš v SW, druhú musíš ručne, detto odvody do SP.
......
napr. toto sa dá v Pohode v pohode.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Heni Pozri príspevok
napr. toto sa dá v Pohode v pohode.
Môžeš mi napísať ako? Asi som niečo nenaštudovala v príručke? Ďakujem.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Dada Pozri príspevok
Nemám takéto prípady, ale priznám sa, riešila by som každý prac. pomer toho istého zamestnanca novou kartou v personalistike. Bolo by to prehľadnejšie.
Ja som to samozrejme takto chcela urobiť. Skúsila som teda zadať, v personastike ho môžeš mať nahodené x-krát, ale mzdu ti nevypočíta, ak je v jednom mesiaci niečo 2 a viac krát. SW Ti vyhodí hlášku, že pohoda vie urobiť v jednom mesiaci na jedného zam. len jednu mzdu.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

Pôvodca textu príspevku: Heni
napr. toto sa dá v Pohode v pohode.

Môžeš mi napísať ako? Asi som niečo nenaštudovala v príručke? Ďakujem.
Heni, pomôžeš?
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

konkretne...veľa vecí robia iné softwary automaticky nebudem menovať pretože by to bolo na tri strany. Pohoda nevie vypočítať mzdu ktorá je kombinová s úkolovou prácou atď môžem ti preposlať email ktorý tam posielala kolegyňa na tri strany...
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

je to pre malé firmy ktoré majú do 8 zamestancov, ale sľúbili, že na sebe popracujú uvidíme...
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

mali by sa vylepšiť aj z toho dôvodu, pretože kvôli mzdám budú prechádzať firmy na jeden nemenovaný software /nechcem robiť reklamu/, ktorý je o pár tisíc drahší ale mzdy má stopercentné do detailov dotiahnuté
0 0
bendo bendo

bendo je offline (nepripojený) bendo

účtovník-začiatočník
dracica Pozri príspevok
je to pre malé firmy ktoré majú do 8 zamestancov, ale sľúbili, že na sebe popracujú uvidíme...
Aj mne sľúbili, že do Personalistiky doplnia možnosť vytlačiť zamestnancovi pracovnú zmluvu, príp. dohodu - ešte pred 2-3 rokmi.....
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

dracica Pozri príspevok
je to pre malé firmy ktoré majú do 8 zamestancov, ale sľúbili, že na sebe popracujú uvidíme...
No, to ja mám v niektorých firmách aj viac zamestnancov a robí mi to.
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

dracica Pozri príspevok
mali by sa vylepšiť aj z toho dôvodu, pretože kvôli mzdám budú prechádzať firmy na jeden nemenovaný software /nechcem robiť reklamu/, ktorý je o pár tisíc drahší ale mzdy má stopercentné do detailov dotiahnuté
Ktorý je na mzdy lepší? pošli ss, prosím, lebo tiež na nich nemám často nervy.
Okrem toho, prečo reklama? Tu sa bavíme o skúsenostiach. Ak niekto zadal dotaz, kt. soft je dobrý, ľudia odporučili konkrétne, tak v tom problém nevidím. Ale......., pošli tú ss, prosím.
Ďakujem.
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

dobre je to Kross fakt mám kolegyňu ktorá robila výplaty pre 150 zamestancov a na tento software nedá dopustiť
0 0
dracica dracica

dracica je offline (nepripojený) dracica

aby som len nekritizovala, tak čo sa týka účtovníctva je pohoda celkom dobrá aj cenovo prijateľná
0 0
atka4 atka4

atka4 je offline (nepripojený) atka4

dracica Pozri príspevok
dobre je to Kross fakt mám kolegyňu ktorá robila výplaty pre 150 zamestancov a na tento software nedá dopustiť
Tiež v ňom robí známa. Je v tomto precízny, len treba vraj veľa nahadzovať, ale výsledok že stojí za to.
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

atka4 Pozri príspevok
Tiež v ňom robí známa. Je v tomto precízny, len treba vraj veľa nahadzovať, ale výsledok že stojí za to.
... netreba v ňom až tak veľa nahadzovať; myslím, že požiadavky Olympu na vstupné údaje nie sú nijako prehnané, vyžaduje úplne bežné personalistické údaje ... program je skutočne kvalitne prepracovaný, upgrady promptné.

... ale mám taký dojem, že ste úplne totálne odbočili od hlavnej témy ...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať