Zavrieť

Porady

Excel - Automatické vyplnenie bunky

Dobrý deň,
potreboval by som od Vás pomoc - radu. Mám v zošite "denný súpis vykonaných prác..." v programe MS Excel vytvorené 3 pracovné hárky. V jednom si nahadzujem každý deň výkony ktoré mi na ceste spravili. V druhom hárku mám cenník, kde mi sumár výkonov prepočítava podľa jednotkových cien. A problém s ktorým potrebujem poradiť je tretí hárok. Tam mám podklad k faktúre "fakturácia január 2016" kde potrebujem aby mi v bunkách pod "analyt. položka" zobrazovalo položky s výkonmi, ktoré boli v tom mesiaci vykonané z druhého hárku. Nulové položky by sa vo fakturácií nezobrazovali. Napríklad 11201 má výkon 2036 km, tak nech mi položku 11201 hodí do hárku číslo tri v stĺpci číslo jedna. A automaticky aj ostatné položky ktoré majú nejaké činnosti, pekne pod seba. Ďakujem za pomoc :-) Prikladám aj súbor :-)
Naposledy upravil mirriamo : 29.01.16 at 11:45 Dôvod: pridaná príloha
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Pakrako je offline (nepripojený) Pakrako

    dôchodca, samouk v Exceli Pakrako
    Myslím, že viem čo chcete, pokúsim sa vám pomôcť , hlavne aby to automaticky súčtovalo a prenášalo do 3 listu. Tak do 31.1. by som to mohol mať hotové !
    mirriamo To by bolo super, veľmi by mi to pomohlo... Čo som vedel, tak to som tam spravil, ale s týmto si neviem poradiť... Ďakujem
    Pakrako Už vám to vyriešila Kabaka123. Práve som sa chcel spýtať na vedomosti okolo používania makier, nakoľko ja som to chcel riešiť taktiež pomocou MAKRa.

    Kabaka123 je offline (nepripojený) Kabaka123

    Kabaka123
    pozri tu

    http://www.porada.sk/archive/index.php/t-268375.html

    trochu som upravila makro

    DOPLNENIE - vložila som makro priamo do Tvojho súboru


    Code:
    Sub CopyLenNenulove()
    ' Macro recorded 25.6.2015 by Palo
    Dim xZdroj As String, xPodm As String, xCiel As String, xCielCely As String
    
    xZdroj = "Cenník2016!A1:F99"
    xPodm = "Cenník2016!H2:H3"
    xCiel = "Fakturácia!A4:F99"
    xCielCely = "Fakturácia!A4:F1000"
    
    'cisti ciel
    Range(xCielCely).ClearContents
    'vloz filtrovane
    Range(xZdroj).AdvancedFilter Action:=xlFilterCopy, _
    CriteriaRange:=Range(xPodm), _
    CopyToRange:=Range(xCiel), Unique:=False
    End Sub
    Naposledy upravil Kabaka123 : 29.01.16 at 12:23
    5 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    mirriamo Veľmi pekne ďakujem, len to tam neviem spraviť. Ešte som nerobil makro. Skúsim si to dnes naštudovať :-)
    Kabaka123 Nástroje-Makro-Editor Visual Basic-druhá ikonka vedla excelovskej ikonky-Modul-skopírovať makro-uložiť-zavrieť

    spätná konrola
    Nástroje-Makro-Makrá (zelená šípka) a už je tam makro volá sa CopyLenNenulove
    Buď ho spustíš cez ponuku Spustiť, alebo cez to tlačítko v zošite - čo je podľa mňa jednoduchšie a lepšie
    mirriamo Urobil som to podľa návodu - myslím že dobre ale asi tam mám niečo zlé. V makre mi to vyznačuje červenou farbou - priložím sem súbor.
    mirriamo Urobil som to podľa návodu a asi tam mám nejakú chybu. V makre mi hlásenie niečo píše a vyznačuje zvýraznené. Priložil som súbor (vymenil za pôvodný) Mohli by ste to pozrieť? ďakujem
    Kabaka123 opravila som makro v tvojom inovovanom súbore - pozri súbor

    v hárku Cenník 2016 musíš mať totožnú hlavičku s bunou H2... Spolu, potom to tvoje makro bude fungovať

    len taká technická otázka, nechcel si si nechať tam aj to tlačítko na kopírovanie? Podľa mňa by to bolo lepšie a jednoduchšie, alebo si makru priradil skratku?
      zbaliť

    Excel - Automatické vyplnenie bunky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.