Zavrieť

Porady

špehovanie e-majlov

ahojte,

chcel by som sa dozvedieť, či sa dajú zadržiavať e-majly pre niekoho a posielať ich s oneskorením, prípadne vôbec?
Mám na mysli niečo také, že či môže také niečo robiť niekto (inštitúcia, súkromný hacker, polícia a pod...) niekomu?
A ak áno, ako sa to dá zistiť?
Ak sa nejako nesprávne, alebo nedostatočne pýtam, tak pardon. Neviem ako sa to mám spýtať
Usporiadat
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

samozrejme
ako sa to robi ti nenapisem
ako sa to da zistit : nijak

potesil som ta poucil zatim cus

ps: idem ti pustit tie maily nech nechytas paranoiu
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

Skor by to robila policia alebo dajaka statna institucia, ale nezadrziavali by, len by pozreli.
Neviem, naco by niekto ako hacker alebo cracker pozeral niekomu neznamemu e-maily.
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

on sa nepyttal na pozeranie ale na zadrziavanie pripadne odklananie
a to sa robi

a o pozerani by som pochyboval co by vypozerali na mojom sifrovanom maily?
0 0
ludo_centrum ludo_centrum

ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

Katabaticky Pozri príspevok
samozrejme
ako sa to robi ti nenapisem
ako sa to da zistit : nijak

potesil som ta poucil zatim cus

ps: idem ti pustit tie maily nech nechytas paranoiu

Ani nejde o to komu sa tieto veci dejú či mne, alebo sa len pýtam v mene niekoho.
Tento problém je mi trochu jasné že sa to robí. A určite sa to dá nejako zistiť, len treba asi mať kamaráta niekde v serverovni a nasadiť asi nejaký soft sniffer aby odchytil všetko čo tam niečo sleduje a špehuje atď...
Ale to je asi také fantazírovanie ako v tých DNA seriáloch o policajtoch čo bežia myslím na JOJ-ke.

Vie mi teda niekto nato odpovedať ako sa dá proti tomu brániť, prípadne ako tomu zamedziť resp. ako sa to dá zistiť? Kľudne môžeš pre odpoveď použiť súkromnú poštu.
0 0
ludo_centrum ludo_centrum

ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

luigi72 Pozri príspevok
Skor by to robila policia alebo dajaka statna institucia, ale nezadrziavali by, len by pozreli.
Neviem, naco by niekto ako hacker alebo cracker pozeral niekomu neznamemu e-maily.
asi máš pravdu. Len fantazírujem, lebo je pravda, že okrem policajtov a nejakej forme tých tajných ani to neviem pomenovať by to asi nedávalo nejaký zmysel.
Ale myslím si, že aj policajti používajú rôznych externých na robenie všeličoho, čo by im ako policajtom buď dlho trvalom prípadne by sa im to vôbec nemuselo podariť vzhľadom na sprosté papierovačky ktoré majú s riešením rôznych prípadov.
0 0
endrju endrju

endrju je offline (nepripojený) endrju

ludo_centrum Pozri príspevok
...Vie mi teda niekto nato odpovedať ako sa dá proti tomu brániť, prípadne ako tomu zamedziť resp. ako sa to dá zistiť? Kľudne môžeš pre odpoveď použiť súkromnú poštu.
Ak nebude nič posielať a nič dostávať nie je čo zisťovať a nie je dôvod voči niečomu sa brániť. A prečo chceš odpoveď cez súkromný mail?
Veď elektronickú poštu špehujú, odkláňajú, zadržiavajú a zrazu by si chcel získať dôverné informácie práve touto cestou.
Možno je tu viac zvedavých okrem Teba a radi by si prečítali informácie aj inak, ako v Tvojej súkromnej pošte.
Odporúčam dotyčnému venovať sa zmysluplnejším činnostiam. Premýšľanie nad tým, kto a prečo ma sleduje považujem za stratu času ak viem, že som nikomu neurobil to, čo nechcem aby niekto robil mne.
A ak niekto má neprekonateľnú potrebu špehovať, aj tak mu v tom nezabrániš nech robíš čokoľvek. Tvoje protiopatrenia s najväčšou pravcepodobnosťou budú inšpirácio k ešte intenzívnejšiemu špehovaniu.
0 0
duves duves

duves je offline (nepripojený) duves

Niekto
Sú inštitúcie a v nich manažéri, ktorí prezerajú poštu podriadených. To, či je to v rozpore so zákonom je jedna vec a druhá vec je im to dokázať.
A z domu môžeš predsa posielaš šifrovanú poštu.
0 0
misomiso misomiso

misomiso je offline (nepripojený) misomiso

Obavam sa, ze (snad okrem USA) najvacsi podiel na spehovani posty nemaju policajti a tajne sluzby ale priemyselna spionaz.
0 0
Fero11 Fero11

Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

ludo_centrum Pozri príspevok
ahojte,

chcel by som sa dozvedieť, či sa dajú zadržiavať e-majly pre niekoho a posielať ich s oneskorením, prípadne vôbec?
Mám na mysli niečo také, že či môže také niečo robiť niekto (inštitúcia, súkromný hacker, polícia a pod...) niekomu?
A ak áno, ako sa to dá zistiť?
Ak sa nejako nesprávne, alebo nedostatočne pýtam, tak pardon. Neviem ako sa to mám spýtať
1.Ty ako obycajny smrtelnik take veci nemozes robit
2. Ci moze robit take veci sukromny hacker ? ked raz odosles mail, tak on ho uz nezadrzi, jedine, ze by si ho napisal a das ho odoslat napr. o 3 hod, tak ho moze zablokovat, alebo robit s nim co chce....
3. Zistit to mozes, pozres si, ci bol mail odoslany a kedy ....
Ale myslim si, ze tento topic nema zmysel dalej rozoberat
0 0
ludo_centrum ludo_centrum

ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

endrju Pozri príspevok
Ak nebude nič posielať a nič dostávať nie je čo zisťovať a nie je dôvod voči niečomu sa brániť. A prečo chceš odpoveď cez súkromný mail?
Veď elektronickú poštu špehujú, odkláňajú, zadržiavajú a zrazu by si chcel získať dôverné informácie práve touto cestou.
Možno je tu viac zvedavých okrem Teba a radi by si prečítali informácie aj inak, ako v Tvojej súkromnej pošte.
Odporúčam dotyčnému venovať sa zmysluplnejším činnostiam. Premýšľanie nad tým, kto a prečo ma sleduje považujem za stratu času ak viem, že som nikomu neurobil to, čo nechcem aby niekto robil mne.
A ak niekto má neprekonateľnú potrebu špehovať, aj tak mu v tom nezabrániš nech robíš čokoľvek. Tvoje protiopatrenia s najväčšou pravcepodobnosťou budú inšpirácio k ešte intenzívnejšiemu špehovaniu.
aj to je pravda čo píšeš. Deje sa to stále a teda aj bude a ešte dokonalejšie.
Mám rovnaký názor, že nech si špehujú ak ich to baví. Pravdu sa človek aj tak asi len tak ľahko nedozvie vo svojom pozemskom živote .

Ďakujem za odpovede a iné filozofické úvahy som nemal v úmysle vypočuť. Zaujímalo ma predovšetkým TECHNICKÉ RIEŠENIE TECHNICKY PODANÉ.

Rózne úvahy o tom či sa to smie alebo nie a či ten či oný je alebo nie je oprávnený a ten je / nie je vinný som tu nechcel rozoberať.

A preto som písal aby písal do súkromnej pošty, lebo verím tomu, že aj medzi poraďákmi je dosť rôznych ľudí, ktorí by mohli písať viac, ale nesmú, boja sa atď... a preto sú strohí vo svojich odpovediach. Je to škoda, ale dá sa to pochopiť .

Takže ďakujem, za odpovede.
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
ludo_centrum Pozri príspevok
ahojte,

chcel by som sa dozvedieť, či sa dajú zadržiavať e-majly pre niekoho a posielať ich s oneskorením, prípadne vôbec?
Mám na mysli niečo také, že či môže také niečo robiť niekto (inštitúcia, súkromný hacker, polícia a pod...) niekomu?
A ak áno, ako sa to dá zistiť?
Ak sa nejako nesprávne, alebo nedostatočne pýtam, tak pardon. Neviem ako sa to mám spýtať
nechceš radšej jasne napísať, aký máš problém ? ........ zdá sa ti, že tebe niekto špehuje poštu resp. máš nejaký problém s poštou a tak ťa napadajú paranoidné myšlienky alebo ty chceš niekomu špehovať poštu a nevieš, ako na to ?
0 0
ludo_centrum ludo_centrum

ludo_centrum je offline (nepripojený) ludo_centrum

chlap Pozri príspevok
nechceš radšej jasne napísať, aký máš problém ? ........ zdá sa ti, že tebe niekto špehuje poštu resp. máš nejaký problém s poštou a tak ťa napadajú paranoidné myšlienky alebo ty chceš niekomu špehovať poštu a nevieš, ako na to ?
Ty máš také úmysly? Porada je o poradení sa.

Ale trochu inteligencie do tvojich vyjadrení, pretoč kalendár a prečítaj si literatúru z tohto tisícročia. Zistíš možno aj to, že ladové medvede sú na ústupe lebo sa topí veľa ľadových krýh a oni nemajú viac životného priestoru. A zistíš tiež, že globálne otepľovanie nemá žiadny súvis so skleníkovým efektom z C02...
A možno zistíš oveľa viac vecí. Želám ti veľa poznania
0 0
betyna8 betyna8

betyna8 je offline (nepripojený) betyna8

duves Pozri príspevok
Sú inštitúcie a v nich manažéri, ktorí prezerajú poštu podriadených. To, či je to v rozpore so zákonom je jedna vec a druhá vec je im to dokázať.
A z domu môžeš predsa posielaš šifrovanú poštu.
Ano, vo firmach sa to robi.Ja nemam s tym nastastie skusenosti lebo som jediny zamestnanec a sef je z pc dostatocny blb,ale kamaratka pracuje vo vacsej firme.Sef si pozera jej postu a potom jej to dalej kludne preposle od seba - teda ako odosielatel je on. Zda sa mi to dost divne, pretoze aj v ramci zamestnania a firemnych emailov ma clovek narok na sukromie, ale co s tym??? Sudit sa, dokazovat ? V konecnom dosledku by ostala bez prace a to si v dnesnej dobe moze dovolit malo kto...
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

prezeranie posty v praci vramci podnikovej site je o niecom uplne inom ako zadrziavanie sukromnych sprav o ktorych sa tu mame bavit

a technologicky je mozne zadrziavat postu aj ju "stratit" preco by nebolo?

s citanim je to uz zasa o niecom inom
(zalezi len od vas ci si nechate citat sukromnu postu )
0 0
premiko premiko

premiko je offline (nepripojený) premiko

- o com je tato tema?
- trpi tu niekto paranojou alebo by rad vedel ako na to?

- hej, sms ky ti mozu kontrolovat, telefony odpocuvat, teba cez specialne mikrofony zo susedovho bytu rovnako, nehovoriac o tom ako je dnes sledovany roznymi kamerami len v takom meste, a co tak rozne kamery co rozny uchilaci montuju na wc a rozne kabinky, net je toho plny, clovek len caka kedy sam seba najde na nete ako si oklepava pri pisoari...

- holt co teraz?
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

aspon vieme kto taketo videa sleduje
0 0
luigi72 luigi72

luigi72 je offline (nepripojený) luigi72

0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
ludo_centrum Pozri príspevok
Ty máš také úmysly? Porada je o poradení sa.

Ale trochu inteligencie do tvojich vyjadrení, pretoč kalendár a prečítaj si literatúru z tohto tisícročia. Zistíš možno aj to, že ladové medvede sú na ústupe lebo sa topí veľa ľadových krýh a oni nemajú viac životného priestoru. A zistíš tiež, že globálne otepľovanie nemá žiadny súvis so skleníkovým efektom z C02...
A možno zistíš oveľa viac vecí. Želám ti veľa poznania
Aj ja tebe želám veľa poznania .....



Z mojich viacročných skúseností v poradenstve ohľadom hardvéru a softwéru viem, že ak má byť moja rada prospešná a presná, musím poznať cieľ, aký sa dotyčný človek snaží dosiahnuť - a nie popis cesty, ktorou sa niekto ten cieľ snaží dosiahnuť. Často totiž vyjde najavo, že cesta, ktorou sa to snaží dosiahnuť, je zložitejšia a existujé iné jednoduchšie riešenie, o ktorom dotyčný nevedel.

Je to asi tak, ako keď niekto položí otázku - ako mám zabezpečiť, aby mi pneumatiky na bicykli vydržali 200 km bez poškodenia ? ..... a my budeme hľadať riešenie, ako zabezpečiť, aby pneumatiky vydržali 200 km a nakoniec vyjde najavo, že dotyčný sa pýta preto, lebo nemá auto a potrebuje sa dostať z BA do Žiliny na bicykli. AK by sme to vedeli hneď na začiatku, tak by sme mu poradili, aby si na porade našiel niekoho, kto ho do tej Žiliny vezme autom.

O tom bol môj príspevok ........ ale nevnucujem sa - poradím tomu, kto o to stojí .
0 0
premiko premiko

premiko je offline (nepripojený) premiko

Katabaticky Pozri príspevok
aspon vieme kto taketo videa sleduje
---

- to nie, staci sledovat obcas spravy, tam na to upozornili a obcas upozornuju....
0 0
Katabaticky Katabaticky

Katabaticky je offline (nepripojený) Katabaticky

premiko Pozri príspevok
---

- to nie, staci sledovat obcas spravy, tam na to upozornili a obcas upozornuju....
Uz sa nevykecas
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať