Zavrieť

Porady

Kurz platený zamestnávateľom.

Zdravým,
chcem by som sa opýtať ak mi zamestnávateľ zaplatil kurz na VZV (vysokozdvižný vozík) ostáva mi to oprávnenie aj po odchode s firmy???
Zamestnávateľ ma preukaz u seba a odmieta mi ho dať. Bez preukazu neviem preukázať prax v ďalšom zamestnaní. Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    dnes je normálne, že sa zamestnávateľ takto chráni. Ten kurz stál niekoľko 100 eur. Si predstav, že si Ty zamestnávateľ, zaplatíš svojmu zamestnancovi tento kurz a ten Ti za mesiac, dva, tri... odíde aj so získanou kvalifikáciou, ktorú si mu zaplatil, Ty prijmeš na jeho miesto niekoho druhého, zaplatíš mu kurz, ten tiež odíde a tak dookola. Dohodni sa so zamestnávateľom, že si zaplatíš nejakú primeranú čiastku z jeho nákladov na Tvoj kurz a určite Ti preukaz vydá. Otázne je, čo je pre Teba primeraná čiastka, nemusí byť primeraná pre zamestnávateľa. Napr. ak je preukaz vydaný na 24 mesiacov, a je platný ešte 10 mesiacov, optimálna cena je 10/24 z ceny kurzu. Niekde je bežné aj to, ak zamestnanec ukončí pracovný pomer do 12 mesiacov po skončení nejakého kurzu a chce, aby mu bol doklad vydaný, hradí celý kurz. Je to na Tebe, či Ti to stojí za to. Ale musíš sa vžiť aj do pozície zamestnávateľa, tiež by si asi nechcel platiť kurzy stále novým a novým ľuďom, ktorí Ti potom odídu.

    Kurz platený zamestnávateľom.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.