Zavrieť

Porady

vynos zuctovany vynosv roku 2007, na ucte v roku 2008

prosim o radu ako postupovat..
v roku 2007 som do vynosov zauctovala do pokladne platbu za prenajom nehnutelnosti, ktora bola realne uhradena v roku 2008.
po konzultacii s pani z DU mi poradila, ze tohotorocnu platbu mam zauctovat do mimoriadnch vynosov.
platbu mam na b.ucte, vo vynosoch, avsak neviem ako tych 16 000 mam dotat do suvahy, pretoze mi tam teraz bud v aktivach + 16000, alebo v pasivach -16 000 lieta, prosim o radu, na ake ucty to mam zauctovat, aby sa mi to objavilo a aktiva = pasivam.

velmi pekne dakujem
Naposledy upravil JankaI : 29.03.09 at 12:11
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JankaI Pozri príspevok
    prosim o radu ako postupovat..
    v roku 2007 som do vynosov zauctovala do pokladne platbu za prenajom nehnutelnosti, ktora bola realne uhradena v roku 2008.
    po konzultacii s pani z DU mi poradila, ze tohotorocnu platbu mam zauctovat do mimoriadnch vynosov.
    platbu mam na b.ucte, vo vynosoch, avsak neviem ako tych 16 000 mam dotat do suvahy, pretoze mi tam teraz bud v aktivach + 16000, alebo v pasivach -16 000 lieta, prosim o radu, na ake ucty to mam zauctovat, aby sa mi to objavilo a aktiva = pasivam.

    velmi pekne dakujem
    A účtovala si o predpise platby? A ešte jedno, stále sa jedná o jednu a tú istú platbu? Ako si mohla do poklad. dokladu dostať platbu, ktorú si vôbec nemala? Napíš bližšie. Ako to teda je? Raz píšeš že je v pokladni, druhykrát, že na BÚ.
    Naposledy upravil Tweety : 29.03.09 at 12:26

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    JankaI Pozri príspevok
    prosim o radu ako postupovat..
    v roku 2007 som do vynosov zauctovala do pokladne platbu za prenajom nehnutelnosti, ktora bola realne uhradena v roku 2008.
    po konzultacii s pani z DU mi poradila, ze tohotorocnu platbu mam zauctovat do mimoriadnch vynosov.
    platbu mam na b.ucte, vo vynosoch, avsak neviem ako tych 16 000 mam dotat do suvahy, pretoze mi tam teraz bud v aktivach + 16000, alebo v pasivach -16 000 lieta, prosim o radu, na ake ucty to mam zauctovat, aby sa mi to objavilo a aktiva = pasivam.

    velmi pekne dakujem
    Je to pre mňa nezrozumiteľné.
    Čo sa vlastne udialo ?

    V roku 2008 si mala dať najom do výnosov, ale nie cez pokladnicu, ak nebola nijaká platba.
    Ak je nájom za rok 2007 16 000,- tak predpis ............ 311,315,378/602 toto si mala účtovať v r. 2007 cez ID
    Prijatá úhrada v r. 2008...........................................221/311,315,378

    ... mne to vychádza, že v r. 2007 si mala mať výnosy, ale nie pokladnicu, ked ti nič neplatili a platili ti až v r. 2008 na BU.
    podľa mňa maš pokladnicu zle.
    alebo neviem z tých info výjst

    v roku 2007 si namiesto pokladnice mala použit účet pohľadávky (315,378)
    v roku 2008 pri inkase sa ti pohladávka vyrovná a je to.

    Urob opravu účtovania zápisu z r. 2007

    JankaI je offline (nepripojený) JankaI

    JankaI
    konatel fy a najomnik si medzi sebou zapocitavali platby a ku mne sa dostala poziadavka na vystavenie PPD . Avsak si to chybne zapocitali a realne vlozili do pokladne o 16 tisic menej, ktore som podla dokladov zauctovala na ucet pokladne.
    po spravnosti mi teda mala na 311 zostat pohladavka 16000, ale rok som uzavrela s vyrovnanym stavom.
    teraz mam tie iste peniaze na211, pretoze najomnik ich v januari zaplatil, dala som to do mimoriadnych vynosov ale v suvahe mi to lieta..

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JankaI Pozri príspevok
    konatel fy a najomnik si medzi sebou zapocitavali platby a ku mne sa dostala poziadavka na vystavenie PPD . Avsak si to chybne zapocitali a realne vlozili do pokladne o 16 tisic menej, ktore som podla dokladov zauctovala na ucet pokladne.
    po spravnosti mi teda mala na 311 zostat pohladavka 16000, ale rok som uzavrela s vyrovnanym stavom.
    teraz mam tie iste peniaze na211, pretoze najomnik ich v januari zaplatil, dala som to do mimoriadnych vynosov ale v suvahe mi to lieta..
    Takže nakoniec neišlo o výnos, len o zápočet úhrad. Urob teda opravu účtovania pôvodného zápisu.

    JankaI je offline (nepripojený) JankaI

    JankaI
    tak velmi pekne dakujem za radu, opravim to, tych 16 ooo nedam do mimoriadnych vynosov..
    Dakujem, dakujem, dakujeeem
    J.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    JankaI Pozri príspevok
    a potom teda musim podat opravne danove priznanie za minuly rok?
    Ak to teda nakoniec bolo len o úhradách, tak nie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.