Zavrieť

Porady

založenie maklérskej spoločnosti

Zdravím všetkých poraďákov, sledujem už dlhšiu dobu Vašu činnosť, ako si navzájom ale aj mne ako neprihlásenému človeku poradíte aj z tých informácií ktoré sú uvedené v témach.
Tiež sa snažím klientom poradiť v ekonomickej oblasti a teraz ma požiadal jeden klient o radu ako založiť nezávislú - maklérsku spoločnosť, najlepšie formou sro. Náplňou činnosti by bolo bankové poradenstvo - pre viacero bánk, ako aj poisťovacím poradenstvom, kde si vytypoval asi 4-5 poisťovní, s ktorými by chcel spolupracovať. Teraz má hokej v našich predpisoch čo k tomu potrebuje, kde sa má zahlásiť ( myslím UFT, NBS ... ). Nemá niekto z Vás s tým skúsenosti?
Snažila som sa tieto informácie zistiť aj na UFT a NBS, ale "ochota" ich pracovníkov prekračovala všetky možnosti, teda som sa nedozvedela nič.
Skúste poradiť, kde a na koho sa mám obrátiť s týmito otázkami.
Ďakujem
Zuzana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bepo je offline (nepripojený) bepo

    bepo
    Keďže UFT a NBS sa zlúčili tak okrem iného bude potrebovať licenciu od NBS ale najskôr by mal nabrať nejaké skúsenosti a spolupráci s právnikom sa nevyhne,tu k tomu ťažko niečo nájde.

    rada je offline (nepripojený) rada

    rada
    Uvedený súbor od ajobs je dobrý, ale vydal ho ešte ÚFT. NBS má už na svojej stránke odporúčanie ako postupovať pri podaní
    žiadosti o udelenie povolenia na sprostredkovanie
    poistenia poisťovacím maklérom a poisťovacím agentom
    a povolenia na sprostredkovanie zaistenia
    sprostredkovateľom zaistenia

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    rada
    Uvedený súbor od ajobs je dobrý, ale vydal ho ešte ÚFT. NBS má už na svojej stránke odporúčanie ako postupovať pri podaní
    žiadosti o udelenie povolenia na sprostredkovanie
    poistenia poisťovacím maklérom a poisťovacím agentom
    a povolenia na sprostredkovanie zaistenia
    sprostredkovateľom zaistenia
    Ten súbor bol len informatívny, pre zorientovanie.

    založenie maklérskej spoločnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.