Zavrieť

Porady

Doba reklamácie

Aký predpis upravuje dĺžku reklamácie výrobku v prípade ,že do doby reklamácie pripadne štátny sviatok. Predajca tvrdí ,že v takomto prípade ak na relevantnú dobu pripadne deň št. sviatku tak ako v piatok a podnikateľský subjekt/predajca ma ma mysli asi servis pretože predajca ako taký mal otvorené NAY/ nemože vykonávať svoju činnosť tak sa doba rma predlžuje o dobu tohto sviatku teda o jeden deň. Ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    cactus je offline (nepripojený) cactus

    nezaškodí čítať návody na rôzne veci.... ...viac cactus
    RB_Wariorr Pozri príspevok
    Aký predpis upravuje dĺžku reklamácie výrobku v prípade ,že do doby reklamácie pripadne štátny sviatok. Predajca tvrdí ,že v takomto prípade ak na relevantnú dobu pripadne deň št. sviatku tak ako v piatok a podnikateľský subjekt/predajca ma ma mysli asi servis pretože predajca ako taký mal otvorené NAY/ nemože vykonávať svoju činnosť tak sa doba rma predlžuje o dobu tohto sviatku teda o jeden deň. Ďakujem za pomoc.
    áno, mala som presne takýto prípad, kde 30-ty deň pripadol na sobotu a už som sa vytešovala, že žiadne oznámenie o reklácii zo strany NAY neprišlo a že budem mať nový výrobok... ale, mýlila som sa. Presne sa tá doba predĺžuje o dní sviatkov a voľna a o reklamácii ma upovedolmili v pondelok a vrátili mi akože opravený tovar, hoci nebol a musela som tvrdo bojovať, aby mi ho vymenili aspoň za iný druh..
    Takže sviatok sa počíta a tridsiaty deň je nasledujúci po sviatku... myslím, že som to povedala zrozumiteľne?




    a ešte doplním, že volali sme aj na obchodnú inšpekciu a potvrdili tvrdenie NAY, že takto je to správne, čo ma síce veľmi sklamalo, ale zákony a predpisy sú zákony a predpisy...............



    a ešte doplním, aby si si tú ďalšiu tému ohľadom reklamácie vymazal
    Naposledy upravil cactus : 23.03.08 at 09:02

    RB_Wariorr je offline (nepripojený) RB_Wariorr

    RB_Wariorr
    Hm no uvidim. i ked na soi mi povedali cosi ine a to ze ak ma predajca po dni sviatku otvorene tak je ich vyklad zakona viac ako zavadzajuci. tolko vyklad zakona podla pravneho oddelenia soi v trnave. tak len dufam ze v mojom pripade sa ten vyrobok do utorka do nay v tt nedostane. no itak je to zo strany predajcu viac ako chrapunstvo pretoze urcite si nik nerobi starosti s tym ci to bude vybavene v posledny den zakonom stanovenej doby.



    A ako sa mažú témy? Na zmazanie príspevku som prišiel no tému odstreliť neviem
    Naposledy upravil RB_Wariorr : 23.03.08 at 17:31

    VladoaKatka je offline (nepripojený) VladoaKatka

    VladoaKatka
    RB_Wariorr Pozri príspevok
    Hm no uvidim. i ked na soi mi povedali cosi ine a to ze ak ma predajca po dni sviatku otvorene tak je ich vyklad zakona viac ako zavadzajuci. tolko vyklad zakona podla pravneho oddelenia soi v trnave. tak len dufam ze v mojom pripade sa ten vyrobok do utorka do nay v tt nedostane. no itak je to zo strany predajcu viac ako chrapunstvo pretoze urcite si nik nerobi starosti s tym ci to bude vybavene v posledny den zakonom stanovenej doby.



    A ako sa mažú témy? Na zmazanie príspevku som prišiel no tému odstreliť neviem
    Nahlásiť - administrátorovi lepšie povedané požiadať o zmazanie danej témy.

    Kliknúť na "nahlásiť" a napísať o či žiadaš.

    RB_Wariorr je offline (nepripojený) RB_Wariorr

    RB_Wariorr
    Reklamacia vyriesena v POSLEDNY!!!! den . Hanba NAY. po technickej stranke sice v moj prospech no zmena ziadna.
    A zákon ako taky vola po rekodifikacii nakolko podmienky sa zmenili a to hlavne v otvaracich dobach predajcov. po konzultacii so SOI aj oni v tomto zakone vidia na dnesne pomery dost rozporov.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.