Zavrieť

Porady

súbežné pracovné pomery

Môžem mať viac súbežných prac.pomerov, resp.DoVP, a ktomu živnosť?
príklad:

polovičný úvazok na TPP
DoVP
živnosť

vďaka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mirhu Pozri príspevok
    Môžem mať viac súbežných prac.pomerov, resp.DoVP, a ktomu živnosť?
    príklad:

    polovičný úvazok na TPP
    DoVP
    živnosť

    vďaka
    Môžeš mať.

    bsp1 je offline (nepripojený) bsp1

    bsp1
    Kolko len chces. Avsak pri pracovnych pomeroch musis dat pozor, aby si neprekrocil limit odpracovanych hodin za tyzden.

    tinulli je offline (nepripojený) tinulli

    tinulli
    Dobry, chcem sa opytat. Mám uzatvoreny hlav.prac.pomer na 8 hod. a k tomu mam ponuku na ďalší prac. pomer na pol.uväzok. Môžem mať 2 takto uzatvorené prac. zmluvy? alebo by som mala uzatvoriť nový dodatok v prvom PP tiež na pol.uväzok? ako je to potom s odvodmi a prípadnou PN? ak by som napr. bola PN, musím byť PN v oboch PP? a budem dostávať po 10 dňoch nemocenské dávky od soc. poisťovne z oboch PP? V tomto mojom hlavnom PP si viem prácu robiť totižto aj doma, takže nemusím vôbec nič vymeškať...

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    bsp1 Pozri príspevok
    Kolko len chces. Avsak pri pracovnych pomeroch musis dat pozor, aby si neprekrocil limit odpracovanych hodin za tyzden.
    Myslis na DoVP? ci TPP? vyzera to tak ze mi to vyjde :
    TPP na pol prac.úväzok, a k tomu 2x DoVP....

    ako by to teda malo sediet hodinovo?

    nicolet je offline (nepripojený) nicolet

    nicolet
    tinulli Pozri príspevok
    Dobry, chcem sa opytat. Mám uzatvoreny hlav.prac.pomer na 8 hod. a k tomu mam ponuku na ďalší prac. pomer na pol.uväzok. Môžem mať 2 takto uzatvorené prac. zmluvy? alebo by som mala uzatvoriť nový dodatok v prvom PP tiež na pol.uväzok? ako je to potom s odvodmi a prípadnou PN? ak by som napr. bola PN, musím byť PN v oboch PP? a budem dostávať po 10 dňoch nemocenské dávky od soc. poisťovne z oboch PP? V tomto mojom hlavnom PP si viem prácu robiť totižto aj doma, takže nemusím vôbec nič vymeškať...
    tiez by ma zaujímalo ako je to s odvodmi pri súbežnom pracovnom pomere a prekročení max.VZ.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    bsp1 Pozri príspevok
    Kolko len chces. Avsak pri pracovnych pomeroch musis dat pozor, aby si neprekrocil limit odpracovanych hodin za tyzden.
    poprosim teda este raz o ozrejmenie, ci tomu dobre rozumiem:

    TPP - moze ich byt aj viac? ale nesmu SPOLU ? presiahnut pocet odpracovanych hodin za tyzden ?(40)

    DoVP - moze byt ich aj viac, ale nesmu SPOLU ? presiahnut urceny pocet hodin ( 350/rok )

    DoPČ - moze byt ich aj viac, ale nesmu SPOLU ? presiahnut urceny pocet hodin ( 10/týždeň )

    vdaka

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mirhu Pozri príspevok
    poprosim teda este raz o ozrejmenie, ci tomu dobre rozumiem:

    TPP - moze ich byt aj viac? ale nesmu SPOLU ? presiahnut pocet odpracovanych hodin za tyzden ?(40)

    DoVP - moze byt ich aj viac, ale nesmu SPOLU ? presiahnut urceny pocet hodin ( 350/rok )

    DoPČ - moze byt ich aj viac, ale nesmu SPOLU ? presiahnut urceny pocet hodin ( 10/týždeň )

    vdaka
    - nie TPP- ZP pozná len pojem PP
    § 85a

    (1) Pracovný čas zamestnanca môže byť viac ako 48 hodín týždenne v priemere, za obdobie najviac štyroch mesiacov po sebe nasledujúcich, len v prípade, ak ide o zdravotníckeho zamestnanca podľa osobitného predpisu a ak zamestnanec s takým rozsahom pracovného času súhlasí a rozsah týždenného pracovného času neprekročí 56 hodín v priemere.
    9, Priemerný týždenný pracovný čas zamestnanca vrátane práce nadčas nesmie prekročiť 48 hodín.
    §226
    Dohoda o vykonaní práce (1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.
    § 228a
    Dohoda o pracovnej činnosti

    1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.

    mirhu je offline (nepripojený) mirhu

    Mirka mirhu
    Tweety Pozri príspevok
    - nie TPP- ZP pozná len pojem PP
    § 85a

    (1) Pracovný čas zamestnanca môže byť viac ako 48 hodín týždenne v priemere, za obdobie najviac štyroch mesiacov po sebe nasledujúcich, len v prípade, ak ide o zdravotníckeho zamestnanca podľa osobitného predpisu a ak zamestnanec s takým rozsahom pracovného času súhlasí a rozsah týždenného pracovného času neprekročí 56 hodín v priemere.
    9, Priemerný týždenný pracovný čas zamestnanca vrátane práce nadčas nesmie prekročiť 48 hodín.
    §226
    Dohoda o vykonaní práce (1) Dohodu o vykonaní práce zamestnávateľ môže uzatvoriť s fyzickou osobou, ak predpokladaný rozsah práce (pracovnej úlohy), na ktorý sa táto dohoda uzatvára, nepresahuje350 hodín v kalendárnom roku. Do predpokladaného rozsahu práce sa započítava aj práca vykonávaná zamestnancom pre zamestnávateľa na základe inej dohody o vykonaní práce.
    § 228a
    Dohoda o pracovnej činnosti

    1) Na základe dohody o pracovnej činnosti možno vykonávať pracovnú činnosť v rozsahu najviac 10 hodín týždenne.
    teda tieto hodnoty su spolu ?pre vsetkych zamestnavatelov, ktorych by som mala?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    mirhu Pozri príspevok
    teda tieto hodnoty su spolu ?pre vsetkych zamestnavatelov, ktorych by som mala?
    Nie, je to za každého samostatne.

    valca11 je offline (nepripojený) valca11

    valca11
    Dobrý deň, konečne som našla to čo hľadám, ale čím viac to čítam, tým viac som popletená. Chcem nadviazať na predchádzajúce príspevky, či som to správne pochopila. Takže môžem mať DoVP u dvoch rôznych zamestnávateľov? A počíta sa mi to ako 2x350 hodín ročne alebo 1x?

    infoziadatel je offline (nepripojený) infoziadatel

    infoziadatel
    mirhu Pozri príspevok
    teda tieto hodnoty su spolu ?pre vsetkych zamestnavatelov, ktorych by som mala?
    dobre, môžu byť dva pracovné pomery u dvoch zamestnávateľov. Ale zamestnávateľ by si mal robiť záznam-dochádzku, áno?

    a v tom prípade by sa zrejme nemal vykazovať zamestnanec u dvoch zamestnváteľov v tých istých pracovných hodinách, či môže?

    Ďakujem za info Zuzula

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.