Zavrieť

Porady

Davky v hmotnej nudzi

Dobry den, chcela by som sa spytat na danu situaciu. Moja teta je uz dlhsiu dobu nezamestnana, kedze nema nijaky prijem tak pobera davku v hmotnej nudzi a asi aj prispevok na byvanie. Ma svoj byt, v ktorom byva a teraz jej sestra darovala byt, ktory, ale teta nemieni prenajimat, ani s nim nic robit, lebo jej sestra tam ma moznost nadalej byvat. To darovanie je len formalita z osobnych dovodov. Takze na katastri su na nu napisane dve nehnutelnosti. Moze na zaklade toho, ze vlastni dva byty, prist o horeuvedene davky? Za odpoved vopred dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    Ano môže,
    nakoľko si môže svoju finančnú situáciu zlepšiť práve prenajímaním alebo aj predajom bytu.
    Sestra čo jej darovala byt, nemá v byte právo doživotného bývania? Ak by mala tak by to mohlo stačiť ako argument, že z toho majetku si nemôže zlepšiť svoju situáciu finančnú nakoľko byt nie je voľný a s vecným bremenom ho predať nemôže, a ani prenajímať.
    Dakujem za odpoved a chcela by som sa spytat, ci ma moja teta nejaku nahlasovaciu povinnost. Od novembra by mala uz ist do dochodku, takze sa tu jedna naozaj iba o par mesiacov. A da sa na ten byt zriadit este aj teraz vecne braemeno?Lebo ta sestra tam naozaj bude byvat. Ten byt jej nedarovala, ale moja teta sa namiesto svojej sestry stala clenkou druzstva a ten byt si mohla odkupit ale uz zan nic neplatila. Bytove druzstvo ho uz iba na nu previedlo.

    Davky v hmotnej nudzi

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.