Zavrieť

Porady

Zomrelý zamestnanec a mzda

Zdravím všetkých poraďákov
Som tu novo-registrovaná a hľadám odpoveď na problém, s ktorým som sa v mojej praxi ešte nestretla...
Na 331 mi ostáva 2 roky starý záväzok, neprevzatá mzda zamestnanca, ktorý zomrel a dedičské konanie bolo už davno ukončené. Budem účtovať správne, ak túto mzdu zúčtujem 331/551 (ako nedaňový naklad)? Stačí mi k tomu ako podklad kópia úmrtného listu?
Ďakujem za radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    A prečo ste tu mzdu nepoukázali na jeho účet už dávno? Mala byť predmetom dedičstva.

    katkavar je offline (nepripojený) katkavar

    katkavar
    Mzda bola poukázaná na účet zamestnanca, ale sa nám vrátila. Keďže som vo firme len pár mesiacov, tento problém som "zdedila". Predpokladám, že zamestnancov účet bol už v tom čase zablokovaný...

    Alina70 je offline (nepripojený) Alina70

    Alina70
    vie mi niekto poradiť, kam zaúčtovať mzdu, ktorá sa nám vrátila? pravdepodobne zamestnanec zrušil účet v banke a zatiaľ sa neohlásil ...
    Ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Alina70 Pozri príspevok
    vie mi niekto poradiť, kam zaúčtovať mzdu, ktorá sa nám vrátila? pravdepodobne zamestnanec zrušil účet v banke a zatiaľ sa neohlásil ...
    Ďakujem
    Tá otázka nesúvisí s horeuvedeným textom? Lebo ak áno, ubezpečujem, že sa ani neohlási.
    K otázke. Kedže zaslanie mzdy bolo účtované na 331/221, tak aj spätné jej vrátenie za účtuješ na 331.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Alina70 Pozri príspevok
    a ked chcem mať 331 vynulovanú na konci roka, kam to mám dať na 333??
    ďakujem
    Keď do konca roka peniaze nevyplatíš, tak ju nemôžeš chcieť mať vynulovanú, bude mať zostatok. Nikde ten účet nepreúčtuješ.

    Zomrelý zamestnanec a mzda

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.