Zavrieť

Porady

základný plat a provízna časť , upresnenie v zákone.

Dobrý deň
Píšem sem prvý krát, potreboval by som kvalifikovanú odpoveď kde v akom zákone sa dočítam ,ako má byť na výplatnej páske uvedená provízna časť môjho platu ? ďalej by ma zaujímalo či je zákon v ktorom je aspoň v rysoch uvedené ako sa má provízna časť uvádzať ? Aby som doplnil a upresnil : pri práci na dohodu alebo živnosť, je vyplácaná prevažne provízia za dojednaný obchod a k provízii je poskytnutá tak zvaný provízny list ktorý obsahuje , za ten ktorý obchod, v akom objeme, kedy uzatvorený, bola vyplatená provízia v % a to činí presnú sumu. Ja som ale v zamestnaneckom pomere a k mojej výplatnej páske mi zamestnávateľ nič podobné neposkytol. Len sucho uviedol toľko a toľko provízií v danom mesiaci. Keď som sa voči tomu ohradil poslal mi neprehľadnú excelovskú tabuľku v ktorej sa jednoducho nedá orientovať a už vôbec nie odkontrolovať ktoré uzatvorené obchodné prípady zahrnul do vyplatenej provízie. Preto sa pýtam či sa vôbec môžem odvolať na zákon stanovenú minimálnu štruktúru rozpisu výplaty (základného platu+provízií). Vopred ďakujeme za skorú odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Nepotesim ta, ale ziadny zakon neriesi sposob definovania a vykazovania proviznej casti mzdy.
    Ak to bude na paske jednou polozkou, ktora, samozrejme, bude vstupovat do hrubej mzdy, bude to v poriadku.
    dohodnut si sposob kontroly vypoctu si musis so zamestnavatelom, ak si to z vlastnych obchodov nevies vypocitat alebo ti to nesedi oproti sume na paske.

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    Franczek Pozri príspevok
    Dobrý deň
    Píšem sem prvý krát, potreboval by som kvalifikovanú odpoveď kde v akom zákone sa dočítam ,ako má byť na výplatnej páske uvedená provízna časť môjho platu ? ďalej by ma zaujímalo či je zákon v ktorom je aspoň v rysoch uvedené ako sa má provízna časť uvádzať ? Aby som doplnil a upresnil : pri práci na dohodu alebo živnosť, je vyplácaná prevažne provízia za dojednaný obchod a k provízii je poskytnutá tak zvaný provízny list ktorý obsahuje , za ten ktorý obchod, v akom objeme, kedy uzatvorený, bola vyplatená provízia v % a to činí presnú sumu. Ja som ale v zamestnaneckom pomere a k mojej výplatnej páske mi zamestnávateľ nič podobné neposkytol. Len sucho uviedol toľko a toľko provízií v danom mesiaci. Keď som sa voči tomu ohradil poslal mi neprehľadnú excelovskú tabuľku v ktorej sa jednoducho nedá orientovať a už vôbec nie odkontrolovať ktoré uzatvorené obchodné prípady zahrnul do vyplatenej provízie. Preto sa pýtam či sa vôbec môžem odvolať na zákon stanovenú minimálnu štruktúru rozpisu výplaty (základného platu+provízií). Vopred ďakujeme za skorú odpoveď.
    Pri práci na živnosť sa nedá hovoriť o výplatnej páske. Živnostník je platený podľa toho, ako znie dohoda medzi živnostníkom a tým, komu odvádza výkony.

    Franczek je offline (nepripojený) Franczek

    Franczek
    ďakujem a aký zákon pojednáva o štruktúre výplatnej pásky? niečo som pred nedávnom čítal len si neviem nájsť odkaz na uvedený link. Vopred ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Žeby zákonník práce?

    základný plat a provízna časť , upresnenie v zákone.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.