Zavrieť

Porady

Dedičstvo motorového vozidla

Zomrel mi manžel,mám tri nezaopatrené deti.Auto je písané na manžela.Počula som,že na dedičskom konaní sa delí na polovicu,ktorá by mala patriť mne a polovicu,ktorá sa delí na 4 časti.Mám vyplatiť deti z čiastky,ktorá im patrí a založiť im vkladné knižky s danou sumou.Má s tým niekto skúsenosť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Ak ste auto nadobudli spolu, patrí do BSM, teda polovica je tvoja. V dedičskom konaní sa môžete dohodnúť, že si auto pripadne tebe a deti vyplatíš.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    zdenka131, jacekova, Lubaba, arizona, wagner, Danielle369
    6

    riveta je offline (nepripojený) riveta

    riveta
    Keď mám na to auto požičané peniaze od rodičov,ale ešte som to nesplatila,ako to bude v tomto prípade?Platí to isté?

    riveta je offline (nepripojený) riveta

    riveta
    Chcem sa ešte spýtať,či je to zo zákona povinné vyplatiť deti,keď toľko prostriedkov nebudem mať,ako sa to rieši?Znalecký posudok je oveľa vyšší,auto by som v tej hodnote nepredala.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    riveta Pozri príspevok
    Chcem sa ešte spýtať,či je to zo zákona povinné vyplatiť deti,keď toľko prostriedkov nebudem mať,ako sa to rieši?Znalecký posudok je oveľa vyšší,auto by som v tej hodnote nepredala.
    Nemáte žiaden iný majetok?
    Napr. byt, ty by si vymenila svoj dedičský podiel na byte za dedičský podiel detí na aute. A byt budete spoluvlastníci všetci. Ty budeš mať 1/2 po vysporiadaní BSM, a deti budú mať po 1/6 tine podielu na byte. A nemusíš nikoho vyplácať.

    wagner je offline (nepripojený) wagner

    wagner
    riveta Pozri príspevok
    Keď mám na to auto požičané peniaze od rodičov,ale ešte som to nesplatila,ako to bude v tomto prípade?Platí to isté?
    Do dedičstva treba nahlásiť aj dlh na auto. O tú čiastku by sa mala ponížiť hodnota auta pre výplatu dedičského podielu. Nedávala by som za čiastky auta deťom podiel napr. na byte. Auto stráca na hodnote a prišla by si zbytočne o svoj podiel.

    Dedičstvo motorového vozidla

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.