Zavrieť

Porady

dobrovoľne nezamestnaný a neplatil si odvody?

Prosím, poraďte mi. Počas roka bola dobrovoľne nezamestnaný a neplatil si ZP (práca v zahraničí), potom bol samoplatcom a nakoniec SZČO. Jedná sa mi hlavne o to, či dobrovoľne nezamestnaný sa niekde v tlačivách eviduje. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ludmila66 Pozri príspevok
    Prosím, poraďte mi. Počas roka bola dobrovoľne nezamestnaný a neplatil si ZP (práca v zahraničí), potom bol samoplatcom a nakoniec SZČO. Jedná sa mi hlavne o to, či dobrovoľne nezamestnaný sa niekde v tlačivách eviduje. Ďakujem.
    Ano, na liste C. Ak mal nízky základ z podnikania, na liste XC. Ak neplatil preddavky ako samoplatiteľ, vyjde mu nedoplatok z RZZP.

    --------
    Veronika

    ludmila66 je offline (nepripojený) ludmila66

    ludmila66
    Ako samoplatka aj SZČO si platil, len neviem čo s tým, keď bol v zahraničí (teda nebol ani na ÚP, ani samoplatcom). Ď

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ludmila66 Pozri príspevok
    Ako samoplatka aj SZČO si platil, len neviem čo s tým, keď bol v zahraničí (teda nebol ani na ÚP, ani samoplatcom). Ď
    Ak bol v čase pobytu v zahraničí zamestnaný na pracovnú zmluvu a v zahraničí platil aj zdr.poistenie a odhlásený zo ZP v SR, toto obdobie v RZZP neuvádzaš

    ------
    Veronika

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    veronikasad Pozri príspevok
    Ak bol v čase pobytu v zahraničí zamestnaný na pracovnú zmluvu a v zahraničí platil aj zdr.poistenie a odhlásený zo ZP v SR, toto obdobie v RZZP neuvádzaš

    ------
    Veronika
    a čo ked nebol odhlásený zo ZP?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    KEJKA Pozri príspevok
    a čo ked nebol odhlásený zo ZP?
    ak robil v zahraničí"načierno" musí sa prihlásiť dodatočne ako samoplatitel. Ak na prac.zmluvu, treba ísť dodatočne do ZP a dať si to do poriadku /môže aj rodinný príslušník/. Také info mám zo VšZP.

    -------
    Veronika

    dobrovoľne nezamestnaný a neplatil si odvody?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.