Zavrieť

Porady

Ukončenie podnikania

Som SZČO a len teraz som sa dozvedel, že sa budem musieť v novom roku prihlásiť ako platiteľ DPH (Registrácia zdaniteľnej osoby – neplatiteľa dane - § 7a novely zákona o DPH.)

Preto chcem ukončiť podnikanie ako SZČO a zriadiť si s.r.o. Môžem stihnúť ukončenie podnikania ako SZČO ešte do konca rok 2009 (do 10 dní)?

Ako dlho trvá zriadenie s.r.o.? Dá sa to tiež stihnúť
ešte do konca rok 2009 (do 10 dní)?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Nevidim suvis medzi nutnostou sa registrovat na DPH podla § 7a a zrusenim zivnosti.

    Odpovedala som ti aj tu na podobnu otazku: http://www.porada.sk/t126611-dph-u-szco.html.

    Aj sro, ak bude dodavat alebo prijimat sluzby z ineho statu EU, bude povinna sa registrovat podla § 7a - tomto ti situaciu teda asi neriesi.

    Zivnost stihnes zrusit do 31.12.2009. Zalozit sro mozno tiez stihnes, ale obavam sa, ze sro vznikne (bude zapisana do ORSR) az po 1.1.2010.
    Naposledy upravil Lianka : 20.12.09 at 09:16 Dôvod: Oprava vyrazu - zmena slovicka
    Ja som si dal urobit s.r.o. na kluc a trvalo to tri tyzdne na prelomoch mesiaca oktober a november, takze pochybujem, ze to stihnete teraz, na konci roka za 10 dni.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Lubomir1 Pozri príspevok
    Som SZČO a len teraz som sa dozvedel, že sa budem musieť v novom roku prihlásiť ako platiteľ DPH (Registrácia zdaniteľnej osoby – neplatiteľa dane - § 7a novely zákona o DPH.)

    Preto chcem ukončiť podnikanie ako SZČO a zriadiť si s.r.o. Môžem stihnúť ukončenie podnikania ako SZČO ešte do konca rok 2009 (do 10 dní)?

    Ako dlho trvá zriadenie s.r.o.? Dá sa to tiež stihnúť
    ešte do konca rok 2009 (do 10 dní)?
    To by si ešte dnes musel na živnostenský vybaviť ŽL so zaklad. listinou, museli by ich urobiť dnes alebo zajtra /keby chceli/ a dalo by sa.... A aj na súdnom poplatku by sa dalo ušetriť 50 %. Dá sa to urobiť tak, že ju zapíšu k 1. 1. 2010, hoci by o tom rozhodli napríklad 5. 1. 2010/
    Naposledy upravil Economic : 21.12.09 at 05:57 Dôvod: doplnenie.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Lubomir1 Pozri príspevok
    Som SZČO a len teraz som sa dozvedel, že sa budem musieť v novom roku prihlásiť ako platiteľ DPH (Registrácia zdaniteľnej osoby – neplatiteľa dane - § 7a novely zákona o DPH.)

    Preto chcem ukončiť podnikanie ako SZČO a zriadiť si s.r.o. Môžem stihnúť ukončenie podnikania ako SZČO ešte do konca rok 2009 (do 10 dní)?

    Ako dlho trvá zriadenie s.r.o.? Dá sa to tiež stihnúť
    ešte do konca rok 2009 (do 10 dní)?
    Teraz ma tak napadá, keď by si sa mal ako SZČO registrovať na DPH podľa § 7a, toto u s.r.o. nehrozí ? /registrácia pred prijatím služby/ alebo ak budeš dodávať službu, pri ktorej je miesto dodania podľa § 15 1 v inom členskom štáte ?

    Ukončenie podnikania

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.