Zavrieť

Porady

Spolupodnikanie

Dobrý deň,
chcem podnikať s kamarátom(ja mám svoju živnosť a on svoju živnosť),môžeme si obaja uplatniť napríklad preplácanie stravných lístkov?Chceme si otvoriť luxusný butik.Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Každý z Vás na odpracovaný deň môže využívať stravné lístky, alebo si uplatniť náhradu v zmysle platnej legislatívy do výšky stravného v prvom pásme.

    kyči je offline (nepripojený) kyči

    kyči
    Ja chcem viedieť že či si to možme napísať obaja do daňoveho priznania aby nám to štát preplatil

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    kyči Pozri príspevok
    Ja chcem viedieť že či si to možme napísať obaja do daňoveho priznania aby nám to štát preplatil

    Nehnevaj sa, ale tejto otázke fakt nerozumiem.... Ako chceš, aby ti to štát preplatil ? Nájdi si svoju účtovníčku, nech ti povysvetľuje základné veci a nech ťa vedie, aby sa ti to nevypomstilo.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    kyči Pozri príspevok
    Ja chcem viedieť že či si to možme napísať obaja do daňoveho priznania aby nám to štát preplatil
    A toto ti kto "nakukal"? A iné by si preplatiť nechcela? Auto, dovolenku na Bahamách a pod.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    kyči Pozri príspevok
    Ja chcem viedieť že či si to možme napísať obaja do daňoveho priznania aby nám to štát preplatil
    Štát Vám preplácať nebude nič, s tým nekalkulujte .

    kyči je offline (nepripojený) kyči

    kyči
    Tak že mám to chápať tak že ak by som bol živnostník tak v pohode preplatí ale ako s.r.o tak nič hej?

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    kyči Pozri príspevok
    Tak že mám to chápať tak že ak by som bol živnostník tak v pohode preplatí ale ako s.r.o tak nič hej?
    no v prvom rade by si to mal chápať tak, že živnostník je samostatne zarábajúca fyzická osoba... fyzická osoba potrebuje na to aby žila jesť, ak odpracuje vo svojom podnikaní viac ako 4 hodiny za deň tak má nárok na stravný lístok... právnická osoba prežije aj keď nebude jesť, lebo ju len konateľ riadi.... t.j. ak má sro len konateľa bez pracovnej zmluvy v zmysle zákonníka práce tak žiadne gastráče nebudú... ale ak bude mať sro konateľa, ktorý bude v danej sro zamestnaný riadni si platiť všetky odvody, tak má nárok aj na stravné lístky....

    hubatá je offline (nepripojený) hubatá

    hubatá
    Kyči má pravdu: aj nepracujúci konatelia, manažéri sa stravujú za stravné lístky po reštauráciách a baroch ...... veď ich vidíme na vlastné oči čím platia!!!
    A len oni vedia ako odrbkávajú štát (účtovníčku) akým spôsobom im ich preplatí - ale určite preplatí, inak by to bolo pod ich úroveň platiť stravenkami pri rokovaní s dodávateľom, riaditeľom daňového úradu, starostom obce a podobne no nie?
    Naposledy upravil hubatá : 26.05.12 at 06:12

    kezeso je offline (nepripojený) kezeso

    obchodník kezeso
    Majitelia luxusného butiku nie sú odkázaní na gastráče, ale kľudne si môžeš dávať do nákladov účtenky tuším pre tento rok vo výške 3,60€ /ak sa mýlim, tak ma opravia/.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    kezeso Pozri príspevok
    Majitelia luxusného butiku nie sú odkázaní na gastráče, ale kľudne si môžeš dávať do nákladov účtenky tuším pre tento rok vo výške 3,60€ /ak sa mýlim, tak ma opravia/.
    On to nechce do nákladov. On chce aby mu to štát alebo niekto iný za neho zaplatil.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    kyči Pozri príspevok
    Ja chcem viedieť že či si to možme napísať obaja do daňoveho priznania aby nám to štát preplatil
    Ak výkon práce živnostníka trvá viac ako 4 hod. denne, daňovým výdavkom sú gastrolístky, alebo doklad o konzumácii stravy zo strav.zariadenia, v max výške 3,80€ denne.
    Štát ti nič nepreplatí, o túto sumu si znížiš základ dane a "štátu" zaplatíš nižšiu daň.

    kyči je offline (nepripojený) kyči

    kyči
    Ak si živnostník tak štát alebo UP ti jednoducho preplatí stravné lístky,služobnú cestu do zahraničia atd.Aj ked len znížia mi z dane tak je to dosť.Mne ide len o to že či pri s.r.o to platí tiež alebo tam nikto nič neprepláca.Môj výkon určite nebude 4 hod. denne ale zas bude tam zamestnankyňa ktorá bude dostávať stravný lístok.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    kyči Pozri príspevok
    Ak si živnostník tak štát alebo UP ti jednoducho preplatí stravné lístky,služobnú cestu do zahraničia atd.Aj ked len znížia mi z dane tak je to dosť.Mne ide len o to že či pri s.r.o to platí tiež alebo tam nikto nič neprepláca.Môj výkon určite nebude 4 hod. denne ale zas bude tam zamestnankyňa ktorá bude dostávať stravný lístok.
    Veď si kúp stravné lístky a zájdi na úrad práce, aby ti ich preplatili.
    Možno si ťa aj odfotia a dajú na nástenku. A možno už takýto prípad aj mali.

    kyči je offline (nepripojený) kyči

    kyči
    No dobre priznávam ked že som začinajúci podnikateľ tak som sa zmýlil.Stravné lístky sa dajú dať do nákladov ako odpočet DPH.No a ak ste tu boli taký experti tak mi prosím aj poradte aké podmienky musím splnať aby som si mohol odpočitať DPH s kúpi vozidla.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    kyči Pozri príspevok
    No dobre priznávam ked že som začinajúci podnikateľ tak som sa zmýlil.Stravné lístky sa dajú dať do nákladov ako odpočet DPH.No a ak ste tu boli taký experti tak mi prosím aj poradte aké podmienky musím splnať aby som si mohol odpočitať DPH s kúpi vozidla.
    1. Zo stravných lístkov DPH nemôžeš odpočítať.
    2. Musíš byť platiteľ DPH, aby si si pri kúpe vozidla mohol DPH odpočítať.
    3. Naozaj si nájde účtovníčku. Účtovníctvo nie je jednoduchá záležitosť ako sa na prvý pohľad zdá.

    kyči je offline (nepripojený) kyči

    kyči
    Pre mňa čo sa tíka počtov a čisiel nie je nič ľahké ..no neviem či odpočet DPH alebo čo ale viem že si ich môžem napísať do nákladov.Viete mi aj povedať ako to je zo služobnou cestou?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    kyči Pozri príspevok
    Pre mňa čo sa tíka počtov a čisiel nie je nič ľahké ..no neviem či odpočet DPH alebo čo ale viem že si ich môžem napísať do nákladov.Viete mi aj povedať ako to je zo služobnou cestou?

    Je tu kopec tém okolo služobných ciest, výpočtov cestovných náhrad, popozeraj v témach.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.