Zavrieť

Porady

Hnednutie ihličnana

Máme na záhrade dva ihličnany PICEA GLAUCA CONICA, sú to také husté stromčeky asi 1m vysoké. Teraz po tých lejakoch začalo ihličie hnednúť a to skoro na celom stromčeku. Na koncoch púšťajú nové ihličie. Neviete čo s tým, lebo keď to zhnednuté začne opadávať, tak ich môžme vyhodiť.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ANNA je offline (nepripojený) ANNA

    ANNA
    nie som odborník, ale mám okrasnú záhradu a takéto stromky striekame proti roztočom. Poradil nám to odborník, keď sa to objavilo.

    maja je offline (nepripojený) maja

    maja
    Minulý rok sme mali na borovici sypavku to som tiež striekala, ale teraz to zhnedlo tak naraz a celé konáre. Tak neviem, či je to len tým mokrom po tom suchu, alebo či to nebude plieseň, alebo huba. Poobede obehám s konárom odborníkov a uvidím.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    mne to pripadá presne ako to tu už bolo spomenuté- napadnutie lykokazom borievkovým- treba spraviť postrek- a parvidelne opakovať

    maja je offline (nepripojený) maja

    maja
    Ale vtedy bol u nás záhradník a ukazoval nám, že to má aj na niektorých ihliciach také čierne bodky. Podľa toho sa to dá rozpoznať. A teraz to tam nevidím.
    No uvidíme, potom Vám dám vedieť čo a ako.

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Skús tento posterk :
    Talstar 10 EC (25 ml)
    Dethane D6 (30g)
    8ml talstaru+10g dithane - zmiešaj a postriekaj , 3X
    Dávka tohto balenia ti stačí na 3 postreky. Je to proti roztočom, cicavým škodcom, hubovitým ochoreniam. Postrekuj nielen zvonka, ale aj dnu v korune.
    Pozri aj staršie témy, napr.

    http://www.porada.sk/t89408-chora-tuja.html

    atď,

    brucháč je offline (nepripojený) brucháč

    brucháč
    tvoj popis príznakov ochorenia je príliš stručný - kedy ste ho vysadili ? neočúrava ho pes ? v akej pôde rastie ? netrpí suchom ? nebol zasiahnutý postrekom proti burihe ?

    maja je offline (nepripojený) maja

    maja
    Tak sú to roztoče. Postriekala som celý stromček aj dnu v korune prípravkom Vektafid A. Mám to zopakovať o týždeň ešte raz. Psa nemáme, suchom netrpel (zavlažovacie), začalo to hnednúť až teraz po tých lejakoch. Vraj je to z toho vlhka, ktoré prišlo po tom extrémnom suchu.
    Ďakujem za pomoc.

    veva.. je offline (nepripojený) veva..

    veva..
    Ak to nezabralo skús použiť Horkú soľ. Predáva sa v 1 kg balení a používa sa pri hnednutí ihličia.

    Raduso je offline (nepripojený) Raduso

    Raduso
    Ahojte.Ja mám taký istý problém s Glaucou conicou.Chytilo mi tri stromčeky a na 99,99% sú to roztoče!!!Poradili mi prípravok "Vertimec",ktorý treba zamiešať s lepidlom.Dnes som to postriekal a o tri dni mám zas.Dúfam,že to tú háved zlikviduje!!!Držím palce aj Maje,lebo viem aké to je,pozerať sa na tú skazu...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.