Zavrieť

Porady

kontrola z DÚ

Poradte o co moze ist - vcera mi klient povedal, ze mu volali z danoveho, ze ma doniest uctovnictvo za roky 2005,2006,2007. Nic viac nevedel. Ma jednoduche uctovnictvo. Co vsetko treba dolozit a o co im moze ist?
Usporiadat
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

to vyzerá na kontrolu dane z príjmu, ale mal by to mať špecifikované, čo budú kontrolovať - akú daň. Nech tam klient zavolá, akú kontrolu vlastne budú vykonávať
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Normálna kontrola DU.
Treba doložiť doklady a k tomu zoznam:

Zoznam dokladov predložených ku kontrole za ....
1. Účtovné doklady (podľa toho aké doklady sú napr.)
- BU- výpis č. ..
- BU-dev. výpis č. ...
- Pokladňa doklady č. V a P
- ID
2. Kniha záväzkov DF č.
3. Peňažný denník
4. Kniha daňových dokladov (ak je platca DPH)
5. Kniha registračnej pokladnice

Netreba sa báť.
0 0
svecova svecova

svecova je offline (nepripojený) svecova

on hovori, ze asi preveruju ineho podnikatela s ktorym obchodolval..zaplatena zaloha , ktora nebola vyuctovana v danom roku, moze byt vo VOZD?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
A je platcom DPH?
0 0
svecova svecova

svecova je offline (nepripojený) svecova

ano
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
Ak má potom od firmy daňový doklad na tu zálohu, tak potom je to O.K. Ale spomínaš roky 2005, 2006 a 2007 - tak je tam potom asi viac záloh?
Podľa mňa je to asi bežná kontrola.
0 0
cloe cloe

cloe je offline (nepripojený) cloe

Som najskôr človek až potom účtovník! ...viac
svecova Pozri príspevok
on hovori, ze asi preveruju ineho podnikatela s ktorym obchodolval..zaplatena zaloha , ktora nebola vyuctovana v danom roku, moze byt vo VOZD?
V r. 2005,2006,2007 nebola zaplatená záloha VOZD.
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
zaplatená záloha vo výd. ovplyvň. základ dane môže byť len od r. 2008, alebo sa mýlim?
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
Pri kontrole DPH DÚ mám predložiť peňažný denník alebo stačí Zoznam DPH dokladov??
0 0
Lenka1979 Lenka1979

Lenka1979 je offline (nepripojený) Lenka1979

najlepšie spoznať osobne :-) ...viac
Misicka21 Pozri príspevok
Pri kontrole DPH DÚ mám predložiť peňažný denník alebo stačí Zoznam DPH dokladov??
Na oznámení o začatí daňovej kontroly by si mala mať napísané, čo bude potrebné k predloženiu ku kontrole... mne stačil Zoznam DPH dokladov a analytické účty k účtu 343.
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
Hmm, ja mám napísané :
výkon daň. kontroly : Dane z pridanej hodnoty :Január - december 2008 u daň. subjektu ..., nemám napísané doklady, ale tiež sa chystám im predložiť len zoznam DPH, a ja robím v jednoduchom, takže analytiku mi netreba, ešte niečo extra budú chcieť?? máme leasingy, tak dám splátkové.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Misicka21 Pozri príspevok
Hmm, ja mám napísané :
výkon daň. kontroly : Dane z pridanej hodnoty :Január - december 2008 u daň. subjektu ..., nemám napísané doklady, ale tiež sa chystám im predložiť len zoznam DPH, a ja robím v jednoduchom, takže analytiku mi netreba, ešte niečo extra budú chcieť?? máme leasingy, tak dám splátkové.
1/Došlé faktúry
2/Odoslané faktúry
3/Výdavkové pokladničné doklady
4/Záznamovú evidenciu § 70 zákona o DPH
5/Všetky zmluvy - napr. Zmluva o finančnom prenájme ,zmluva o nájme .....
6/ Ostatné doplníte na požiadanie daňovej kontroly

Len sa netreba báť a nerobiť si hlavu . Je jasné , že nemôžete čakať ,že Vám všetko dokonale napíšu do Oznamu o DK .
2 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
Ďakujem, pomohla ste mi.
Takže im netreba ani výpisy z účtov?? A len výdavkové, mám ich pozakladané v ukladači, mám im vytriediť len výdavkové a len tie kde je doklad s DPH??
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Misicka21 Pozri príspevok
Ďakujem, pomohla ste mi.
Takže im netreba ani výpisy z účtov?? A len výdavkové, mám ich pozakladané v ukladači, mám im vytriediť len výdavkové a len tie kde je doklad s DPH??
Nevytrieďujte nič , tak ako to máte založené , tak im to predložte .Pohľadajú si .
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

Misicka21 Pozri príspevok
Ďakujem, pomohla ste mi.
Takže im netreba ani výpisy z účtov?? A len výdavkové, mám ich pozakladané v ukladači, mám im vytriediť len výdavkové a len tie kde je doklad s DPH??

u nas na kontrole žiadali aj výpisy z účtov - či nám nenabehli nejaké zálohové platby z ktorých bolo treba odviesť DPH
0 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
Ďakujem Vám, nemáme zálohové platby ale asi im dám aj výpisy.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja neviem prečo toľko paniky .Však vytiahnem celé účtovníctvo za daný rok a nech si kontrolujú .Ak je z toho človek ľaknutý , tak to je vidieť potom aj na správaní sa daňovníkov. Ak máte čistý štít,tak prečo toľké obavy, čo im predložiť.

Ja som mala jedného klienta , keď prišla daňová kontrola, tak by sa bol skoro plakal ,tak sa bál.Pritom sa nemal čoho, ale bál sa ako keby bol podvodník ťažkého kalibru . Tak som ho potom musela trošku zvoziť .A preto tu možno je moja reakcia taká aká je .

To je to najmenej čo im predložiť .Ak mám všetko v poriadku , tak vyložím celý rok a postupne ako si budú žiadať , im budem dokladať .
2 0
Misicka21 Misicka21

Misicka21 je offline (nepripojený) Misicka21

Miška
Veď áno, ale predsa kontrolu mi nerobia každý mesiac
Ale vieš ako to chodí, keby sme boli podvodníci tak sa nebojíme
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Misicka21 Pozri príspevok
Veď áno, ale predsa kontrolu mi nerobia každý mesiac
Ale vieš ako to chodí, keby sme boli podvodníci tak sa nebojíme
Veď práve , na podvodníkov sa vykašli a neboj sa ,lebo nemáš sa čoho báť .Držím palce.
0 0
Kvaka Kvaka

Kvaka je offline (nepripojený) Kvaka

Zita5 Pozri príspevok
Ja neviem prečo toľko paniky .Však vytiahnem celé účtovníctvo za daný rok a nech si kontrolujú .Ak je z toho človek ľaknutý , tak to je vidieť potom aj na správaní sa daňovníkov. Ak máte čistý štít,tak prečo toľké obavy, čo im predložiť.

Ja som mala jedného klienta , keď prišla daňová kontrola, tak by sa bol skoro plakal ,tak sa bál.Pritom sa nemal čoho, ale bál sa ako keby bol podvodník ťažkého kalibru . Tak som ho potom musela trošku zvoziť .A preto tu možno je moja reakcia taká aká je .

To je to najmenej čo im predložiť .Ak mám všetko v poriadku , tak vyložím celý rok a postupne ako si budú žiadať , im budem dokladať .
Je to presne tak, Zitka, ale prvý raz je prvý raz. Chápem obavy, každý sa prvý raz bojí, to je ako infúzia u lekára alebo skúška na vysokej škole. Pred prvou sa každý klepe, lebo nevie, čo ho čaká, a potom je to už len rutina. No a pre poraďákov účtovníkov je to určite rutinná záležitosť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať