Zavrieť

Porady

Zakon o zamestnanosti a povinnost zamestnavatela

Zamestnavame vo firme viac ako 20 zamestnancov a zakon o zamestnanosti hovori o povinnosti zamestnavat ZTP zamestancov, alebo platit poplatky, ci dat zakazku chranenej dielni. A moja otazka znie staci ak ma zamestanec ZTP preukaz , alebo musi byt aj invalidny dochodca, aby sme nemuseli platit vysoke poplatky statu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    § 9 Zákona o službách zamestnanosti

    Občan so zdravotným postihnutím

    (1) Občan so zdravotným postihnutím na účely tohto zákona je občan uznaný za invalidného podľa osobitného predpisu.14)

    (2) Občan so zdravotným postihnutím preukazuje invaliditu a percentuálnu mieru poklesu jeho schopnosti vykonávať zárobkovú činnosť z dôvodu telesnej poruchy, duševnej poruchy alebo poruchy správania rozhodnutím alebo oznámením Sociálnej poisťovne alebo posudkom útvaru sociálneho zabezpečenia podľa osobitného predpisu.16)

    § 10
    verka78 Uz som to medzitym nasla, dakujem . Mame 2 zamestancov ZTP, ale nemaju % invaliditu. Takze bud budeme platit , alebo vyuzijeme chranene dielne. Neviete nahodou ci ta zakazka chranenej dielne musi byt objednana a zaplatena este tento rok 2014? Alebo staci do marca 2015?

    Zakon o zamestnanosti a povinnost zamestnavatela

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.