Zavrieť

Porady

Pracovná náplň

Ahojte, bolo potrebné urobiť nové pracovné náplne pre učiteľov od 01.11.2009?

ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

    Kto ma pozná vie. Sabadka
    zhv Pozri príspevok
    Ahojte, bolo potrebné urobiť nové pracovné náplne pre učiteľov od 01.11.2009?

    ďakujem
    Ano, pretože zákonom 317/2009 sa novelizoval aj katalóg pracovných činností, z tohoto dôvodu sa menili aj pracovné náplne učiteľov, no a samozrejme sa menili aj platové triedy. Aj keď k nejakým drastickým zmenám nedošlo, teda popis práce ostal taký ako bol, akurát v náplni práce sa citovali nové veci z katalógu pracovných činností, takže môžme povedať, že išlo len o tzv. kozmetické úpravy.

    jankkam je offline (nepripojený) jankkam

    jankkam
    Precujem ako učiteľka v MŠ je v mojej pracovnej náplni utierať deťom zadky? Ja viem že to učiteľky robia a robím to aj ja, ale niektorý rodičia nedonesú ani toaletný palier a potom sa sťažujú.

    jankkam je offline (nepripojený) jankkam

    jankkam
    Ahoj. Pracujem ako učiteľka v MŠ v malej dedine máme tam 16 deti. Už si nevieme rady s rodičmi roky predtým mali nosiť hygienické veci dennej potreby ale vždy bol problém jedny nosili bez slova a druhý stále sa len vyhovárali. Stále niečo chýbala a my s kolegyňou sme dennodenne pýtali a pýtali a rodičia sa neustále s nami hádali, že ich deti si nepotrebujú umývať zuby že už raz toal. papier dali a podobne. Tak sme im na rodičovskom tohto roku navrhli aby sa skladali po 2 eura mesačne a z toho sa kúpia hyg. potreby nejaké pomôcky a iné veci čo im treba. Najsamprv zúčastnení rodičia súhlasili, ale keď prišlo k plateniu tak zase len hádky, už nemám síl aby som stále niečo od rodičov žiadala, veď každý vie aké má voči škôlke povinnosti. A podobne je to aj s pomôckami my s kolegyňou sme im napísali ale naozaj minimum a ani to nedoniesli stále niečo chýba. Starosta, čiže obec peniaze nemá, tak bojujeme s tým čo máme. A ešte keď dieťa zničí hračku a to naschvál tak sme rodičov upozornili že budú to musieť nahradiť ale zase je zle . Ta ja už neviem čo treba robiť.
    Naposledy upravil jankkam : 05.10.10 at 20:25

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.