Zavrieť

Porady

Lepidlo na silikón (tesnenie na dvere)

Potrebujem prilepiť silikónové tesnenie na zárubňu k bezpečnostným dverám. Chlapík, ktorý mi montoval dvere (ak bude dopyt..tak kľudne zverejním i antireklamu firmy, ktorá to montovala - aby ste sa jej mohli vyhnúť) nasľuboval hory-doly a medzi tým i to, že tesnenie na dvere prilepí "superlepidlom" a že potom to tesnenie neodlepí nikto zo zárubne. Avšak prišla k tomu naša malá dcérka a odtrhla kompletne celé tesnenie z dverí jedným "šmahom" ruky.

Tak teraz zháňam buď nové samolepiace tesnenie (tesnenie som už objavil na webe - avšak nie samolepiace) a k tomu lepidlo. Nepoznáte niekto lepidlo, ktoré prilepí silikón k nesavému podkladu?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    duves Pozri príspevok
    Skusil by som chemopren.
    Nieee, tým môžeš zničíť tesnenie.

    Machinák a máš to tesnenie? Lebo mne toto tesnenie dotrhal kocúr, tak som musel kúpiť nové. Je ho dostať u predajcu bezp. dverí, kúpil som ho u "detektíva" v sklade a stálo na celé dvere nejakých 350 SKK.

    Ak to tesnenie máš, tak to sa lepí silikónovým bezfarebným tmelom. Nanesieš tenkú vrstvu tmelu na rám dverí a prilepíš tesnenie. Len treba dať pozor na vrstvu tmelu-lepidla, lebo ak ho dáš veľa, alebo nepritlačíš poriadne tesnenie, tak sa ti budú ťažšie zatvárať dvere. Tam veľa zaváži aj 0,5 mm.

    Mne to aj pôvodne lepili týmto silikónom a mal som čo robiť, aby som staré, dotrhané tesnenie odlepil a teraz po prilepení to tiež drží dobre. Treba to ale nechať najprv zaschnúť pri otvorených dverách tak hodinu - dve, aby sa ti zatvorením dverí neposunulo tesnenie.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    duves Pozri príspevok
    Skusil by som chemopren.
    Chemopreny som pozeral...ale nenašiel som tam žiadny, ktorý by lepil silikónové tesnenie. Toto bývajú špeciálne lepidlá...

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Chobot Pozri príspevok
    Nieee, tým môžeš zničíť tesnenie.

    Machinák a máš to tesnenie? Lebo mne toto tesnenie dotrhal kocúr, tak som musel kúpiť nové. Je ho dostať u predajcu bezp. dverí, kúpil som ho u "detektíva" v sklade a stálo na celé dvere nejakých 350 SKK.

    Ak to tesnenie máš, tak to sa lepí silikónovým bezfarebným tmelom. Nanesieš tenkú vrstvu tmelu na rám dverí a prilepíš tesnenie. Len treba dať pozor na vrstvu tmelu-lepidla, lebo ak ho dáš veľa, alebo nepritlačíš poriadne tesnenie, tak sa ti budú ťažšie zatvárať dvere. Tam veľa zaváži aj 0,5 mm.

    Mne to aj pôvodne lepili týmto silikónom a mal som čo robiť, aby som staré, dotrhané tesnenie odlepil a teraz po prilepení to tiež drží dobre. Treba to ale nechať najprv zaschnúť pri otvorených dverách tak hodinu - dve, aby sa ti zatvorením dverí neposunulo tesnenie.
    Absolútne súhlasím s lepením silikónom - ešte by so doporučil pred lepením tesnenie očistiť.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Chobot Pozri príspevok
    Nieee, tým môžeš zničíť tesnenie.

    Machinák a máš to tesnenie? Lebo mne toto tesnenie dotrhal kocúr, tak som musel kúpiť nové. Je ho dostať u predajcu bezp. dverí, kúpil som ho u "detektíva" v sklade a stálo na celé dvere nejakých 350 SKK.

    Ak to tesnenie máš, tak to sa lepí silikónovým bezfarebným tmelom. Nanesieš tenkú vrstvu tmelu na rám dverí a prilepíš tesnenie. Len treba dať pozor na vrstvu tmelu-lepidla, lebo ak ho dáš veľa, alebo nepritlačíš poriadne tesnenie, tak sa ti budú ťažšie zatvárať dvere. Tam veľa zaváži aj 0,5 mm.

    Mne to aj pôvodne lepili týmto silikónom a mal som čo robiť, aby som staré, dotrhané tesnenie odlepil a teraz po prilepení to tiež drží dobre. Treba to ale nechať najprv zaschnúť pri otvorených dverách tak hodinu - dve, aby sa ti zatvorením dverí neposunulo tesnenie.
    Našiel som ho na webe u "detektíva" ako vravíš. Iba to lepidlo bola pre mňa veľká neznáma...takto vyzerá tesnenie:

    TESNENIE

    A ten silikónový tmel myslíš klasický, ktorý sa používa i napr. na akváriá...v takýchto tubách?

    TMEL

    Tesnenie mi zostalo...ale je potrhané na cca 1m kusy - lebo sa s ním dcérka ešte chvíľku "bavila" po tom, ako ho odtrhla...

    PS: u "detektíva" myslíš na Úderníckej v Petržalke?
    PS2: nepamatám si presne, ako bolo tesnenie prilepené. Ale predpokladám, že tá "okrúhla" časť tesnenia musí presahovať zárubňu...?

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    machinak Pozri príspevok
    Našiel som ho na webe u "detektíva" ako vravíš. Iba to lepidlo bola pre mňa veľká neznáma...takto vyzerá tesnenie:

    TESNENIE

    A ten silikónový tmel myslíš klasický, ktorý sa používa i napr. na akváriá...v takýchto tubách?

    TMEL

    Tesnenie mi zostalo...ale je potrhané na cca 1m kusy - lebo sa s ním dcérka ešte chvíľku "bavila" po tom, ako ho odtrhla...

    PS: u "detektíva" myslíš na Úderníckej v Petržalke?
    PS2: nepamatám si presne, ako bolo tesnenie prilepené. Ale predpokladám, že tá "okrúhla" časť tesnenia musí presahovať zárubňu...?
    Áno, je to to tesnenie, a majú ho v tom sklade v Petržalke na tej ulici. A to je aj to lepidlo - silikónový tmel - má to taký octový zápach.

    A lepí sa takto - viď obrázok:
    Tesnenie.jpg  

    Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

    Milan.Žiška
    Chobot Pozri príspevok
    Áno, je to to tesnenie, a majú ho v tom sklade v Petržalke na tej ulici. A to je aj to lepidlo - silikónový tmel - má to taký octový zápach.

    A lepí sa takto - viď obrázok:
    Áno. Chemicky je to silikonacetát - netreba to voňať a stačí vyvetrať.

    Martin Mocko je offline (nepripojený) Martin Mocko

    Niekedy mám pocit, že v budúcom živote nechcem o účtovaní ani počuť... ...viac Martin Mocko
    Chobot Pozri príspevok
    Áno, je to to tesnenie, a majú ho v tom sklade v Petržalke na tej ulici. A to je aj to lepidlo - silikónový tmel - má to taký octový zápach.

    A lepí sa takto - viď obrázok:
    Jo..si malý boh Chobot...

    Je mi to úplne jasné..skúsim ešte dnes skočiť na Baker Street k Holmesovi a prilepiť - čo to povie ))

    Lepidlo na silikón (tesnenie na dvere)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.