Zavrieť

Porady

Vymahanie peňazí

Dobrý deň.
Viete niekto podrobnejšie info o firme Dôveryhodná Firma" je
Centrum Výskumu Názorov Zákazníkov s.r.o.???
Nakoľko som od nich žiadala podrobnejšie informácie o prieskume danej firmy a sľúbili mi to pred dvomi týždňami, že mi to pošlú a stále nič....
Odpoveď danej osoby bola, že firma si vyberie par firiem o ktorých robí prieskum, myslím si, že ak ho robí cez internet mala by som nájsť na ňom niečo o tom ale vôbec nič som tam nenašla. A potom nerozumiem podľa čoho predáva certifikáty firmám o dôveryhodnosti.
Danej osobe boli sľúbené všetky papiere a dokumenty, aj tie ktoré sa týkali výskumu, že jej budú zaslané na adresu..... teda okrem certifikátu všetko. Po otvorení obálky tam bol iba certifikát ktorý nemá žiadnu hodnotu pre majiteľa firmy a par nalepiek....
Dajú sa vymáhať od takejto firmy späť peniaze?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    avalik je offline (nepripojený) avalik

    avalik
    No stačí pozrieť ich stránku a zistíš, že objednanú službu splnili ak ti dodali:
    - certifikát v tlačenej podobe, vytlačený na vysoko kvalitnom papieri.
    - prihlasovacie údaje,
    - nálepky vysokej kvality, vodeodolné a majú dlhú životnosť
    za 49,-€? No nekúp to!

    Ale máš aj skúsenosť a možno ti to umožní nenaletieť na podobnú "lákavú" ponuku v budúcnosti.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Aňa, Aňa .... si ďalšia, ktorá naletela tým akože "certifikačným" firmám. Je to odrb, tie ich certifikáty majú hodnotu toaletného papiera!
    Oliwa Mýliš sa, misoft... pre Ańu majú hodnotu 49 €...
    misoft Pre ňu majú hodnotu straty 49€ - pre "firmu" zisk 49€ a za kus nič nehovoriaceho papiera.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    za 49 € je to pomerne lacné školné... mne takto volali, Hospodárskych novín, že moja firma bola vyhodnotená ako spoľahlivý obchodný partner, a že mi pošlú certifikát, ktorý si môžem zarámovať v obchodných priestoroch, certifikát aj v elektronickej podobe + uverejnenie v zozname spoľahlivých firiem v nejakom vydaní... na moju otázku čo táto reklama stojí tak odpoveď bola že 198 € - tak som pekne zaďakoval za danú reklamu a rozlúčili sme sa... ale inak je to celkom ideálny biznis plán... pošle sa zopár certifikátov, uverejní sa firma v dajakom zozname a ak človek nie je dostatočne obozretný tak si zaplatí takúto "reklamu"... niečo podobné čo chodí zo zahraničia a tvári sa ako Bruselský obchodný register a žiadajú doplnenie údajov ako IČ DPH a po zaslaní požadovaného údaju ste vlastne podpísali zverejnenie v ich zozname za 873 € na rok s viazanosťou tri roky...
    aj mňa oslovili, mám firmu v Trenčíne. Najprv som im vysvetlil, že nemám čas, volali mi opäť asi o týždeň. Vtedy som si dal námahu a slečnu som si vypočul. Keďže nebola doterná a mala príjemný hlas tak som počúval.

    Vysvetlila mi, že ja vlastne nebudem platiť za ich certifikát ale za elektronickú vizitku a suma necelých 64 eur nie je tak vysoká, aby ma položila. Takže som sa nechal ukecať. Do 3 dní mi zvonil kuriér a zásielku mi doniesol. Popozeral som ich web a nevedel som nájsť tie prihlasovacie údaje o ktorých mi vraveli. Tak som im volal späť a pani mi hneď vysvetlila a nasmerovala ma ako sa správne prihlásiť. V obálke od kuriéra som dostal som certifikát spolu s prihlasovacími údajmi do elektronickej vizitky, faktúru, nálepky a čestné prehlásenie o jednorázovej platbe, čo je super, nakoľko ma to neviaže k ničomu a vizitku viem používať ako dlho chcem a v budúcnosti nemusím za ňu viac platiť.

    Takže summa sumárum - vizitka mi fičí skoro 2 mesiace a som spokojný, dokonca nám vďaka nej pribudol nový obchodný partner. Samozrejme, je to vec názoru. za mňa určite super.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.