Zavrieť

Porady

popletené úhrady

Ja viem, že sa už na Porade o chybných úhradách hovorilo, ale môj problém nepasuje ani jednu:

-mám dve firmy FO a sro
- FO je pre sro dodávateľ
-stalo sa, že sro uhradila zo svojho účtu výplaty zamestnancom FO - výplaty boli vypočítané a účtované v FO, len úhrada bola z sro ako to správne zaúčtovať?

V sro by mohla byť úhrada prehodená na 321/221, keďže má prijatú fa z FO a mohla by ju uhradiť.

Ale ako zaúčtovať vo FO prijatú platbu, keď je to vlastne 221/311, ale zároveň boli vyplatené aj výplaty?

Pomôžte mi prosím s predkontáciou. Ďakujem !!!!!!!!!!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    striebro1 je offline (nepripojený) striebro1

    striebro1
    ja by som to skusila vysporiadat cez pokladnu....teda z uctu odislo, to zauctuj ako 261/221 a zaroven prijmi do pokladne a potom si to vysporiadaj vzajomne...ved cez pokladnu sa to takto da, ked je to vlastne tvoje, aj sro aj fo,nie???

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    ivička Pozri príspevok
    Ja viem, že sa už na Porade o chybných úhradách hovorilo, ale môj problém nepasuje ani jednu:

    -mám dve firmy FO a sro
    - FO je pre sro dodávateľ
    -stalo sa, že sro uhradila zo svojho účtu výplaty zamestnancom FO - výplaty boli vypočítané a účtované v FO, len úhrada bola z sro ako to správne zaúčtovať?

    V sro by mohla byť úhrada prehodená na 321/221, keďže má prijatú fa z FO a mohla by ju uhradiť.

    Ale ako zaúčtovať vo FO prijatú platbu, keď je to vlastne 221/311, ale zároveň boli vyplatené aj výplaty?

    Pomôžte mi prosím s predkontáciou. Ďakujem !!!!!!!!!!!!!

    V s.r.o.:

    mylná platba miezd: 378/221
    vrátenie od jednotnivých zamestnancov FO: 211,221/378 (nakoľko u szčo nedošlo k prijatiu žiadnej platbe, preto to treba vysporiadať s zamestnancami FO, a nie so samotnou FO).

    U FO:

    výplata miezd - VOZD členenie mzdy

    koňo je offline (nepripojený) koňo

    koňo
    Ja by som už výplaty zamestnancom nemenil a účtoval by som vyplatené výplaty z tvojej banky ako pohľadávku voči SZČO na účtoch 378/221 (nie 331/221, lebo ty na 331 nemáš predpis).
    Ak potom pohľadávkuu na 378 započítaš s nejakým svojím záväzkom voči sro na 321, to už je o inom, s tým by nemali byť problémy.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    "Vtip" je v tom, že zamestnanci dostali výplaty aj od FO aj od s.r.o. Aspoň som to tak pochopil zo zadania.

    ivička je offline (nepripojený) ivička

    ivička
    Joj nie asi som to zle vysvetlila, výplaty dostali zamestnanci len od sro - išlo len o vyplatenie - počítali a účtovali sa len vo FO.

    V sro by som to urobila teda 378/221 vyplatenie miezd
    a 321/378 zápočet faktúry, ale ako to urobiť vo FO.


    Zamestnanci výplaty dostali aj faktúra vydaná sa môže započítať, ale ako?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.