Zavrieť

Porady

zriaďovacie výdavky

Prosím poraďte mi.
Účtujem v sústave JU.Živnosť mám od 1.3.2006. Ako mám zaúčtovať FA za odber zemného plynu za obdobie od 1.2.2006-28.2.2006, splatnú 2.3.2006.Podobne Fa za el. energiu. Fakt. obdobie od 26.8.2005-23.2.2006.Zaplatená priamym vkladom 6.3.2006.
A ešte nákup tovaru. Patrí to k zriaďovacím výdavkom?Čo všetko sem môže ísť. Viem, že kolky , poplatky ... ale neviem ako zaúčt. náklady na údržbu, pomocný mat, všetko kúpené pred začatím podnikania. Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    andrej_rv je offline (nepripojený) andrej_rv

    andrej_rv
    mambi
    Prosím poraďte mi.
    Účtujem v sústave JU.Živnosť mám od 1.3.2006. Ako mám zaúčtovať FA za odber zemného plynu za obdobie od 1.2.2006-28.2.2006, splatnú 2.3.2006.Podobne Fa za el. energiu. Fakt. obdobie od 26.8.2005-23.2.2006.Zaplatená priamym vkladom 6.3.2006.
    A ešte nákup tovaru. Patrí to k zriaďovacím výdavkom?Čo všetko sem môže ísť. Viem, že kolky , poplatky ... ale neviem ako zaúčt. náklady na údržbu, pomocný mat, všetko kúpené pred začatím podnikania. Veľmi pekne ďakujem za pomoc.
    Výdavky na obstaranie zásob nie sú zriaďovacími výdavkami v zmysle § 5 ods. 7 Postupov JÚ. V zmysle § 4 ods. 4 ZDP sa výdavky na obstaranie zásob, pokiaľ boli preukázateľne vynaložené najneskôr v roku predchádzajúcom začiatku podnikania (v tomto prípade vynaložené od 1.1.2005) zahrnú do základu dane v roku zahájenia podnikateľskej činnosti. Za všetok tovar, materiál, neodpisovaný drobný majetok (vrátane pomocného a pod.) zakúpený pred začatím podnikania treba ku dňu začatia podnikania vyhotoviť inventárny súpis zásob. Suma výdavkov na ich obstaranie vyčíslená v súpise sa do daňových výdavkov zahrnie ako nepeňažná operácia v rámci uzávierkových operácií k 31.12.2006.
    Informácie v prvej časti otázky sú príliš všeobecné. Pokiaľ je možné výdavky na plyn a elektrinu naozaj posúdiť ako výdavky v zmysle § 2 ods. 1) ZDP - t.j. výdavky preukazne vynaložené na dosiahnutie, zanezpečenie a udržanie zdaniteľných príjmov (aj budúcich), a ktoré boli uhradenépo začatí živnosti, podľa môjho názoru sa tieto výdavky zaúčtujú v deň úhrady ako daňový výdavok do prevádzkovej réžie. (Ak by boli uhradené pred začatím živnosti a boli by vynaložené v súvislosti so zahájením podnikateľskej činnosti, boli by súčasťou zriaďovacích nákladov).

    zriaďovacie výdavky

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.