Zavrieť

Porady

Je to podvod?

Zdravím Vás , už som sa raz obrátil na vás o radu- išlo o pôžičku ktorú mi dlžníčka nevracia. Veci sa zbehli tak že opäť potrebovala súrnu pomoc, hrozil jej súd v dôsledku dlhu na nájomnom. Zľutoval som sa nad ňou, tie peniaze som jej bol ochotný požičať pod podmienkou že jej syn podpíše vyhlásenie o pristúpenie k jej dlhu, v zmysle že sa stane spoludlžníkom. Jasne som trval na tom že bez jeho podpisu jej peniaze nepožičiam. Nakoľko na vyrovnanie dlhu bolo veľmi málo času, peniaze som jej dal aj s napísaním vyhlásením, s tým že prv než pôjde do pokladne, dá papiere synovi podpísať. Syn to odmietol podpísať a ona napriek tomu šla s peniazmi vyrovnať dlh. Teraz vyzerá tak že mi do dohodnutého termínu ani ten posledný dlh nevráti, nieto staré dlhy. Už ma to napálilo, pomáham jej už dlhé roky ale teraz ak by som mohol, zažaloval by som ju za podvod. Je možné za opísanú skutočnosť podať na ňu trestné oznámenie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No skúsiť to môžeš. Len musíš dokázať, že v tvojom prípade išlo skutočne o omyl.
    Trestný zákon
    § 221
    Podvod
    (1) Kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného
    obohatí tým, že uvedie niekoho do omylu alebo využije
    niečí omyl, a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Hlúpy takto kúpi!
    somotor51: nemáš lajstro - nemáš prachy - nemáš rozum! Už po prvej "pôžičke", ktorá nebola vrátená, si mal dlžníčku s jej prosbou o druhú pôžičku poslať (a to som slušný)
    do riti!

    srska je offline (nepripojený) srska

    srska
    misoft Pozri príspevok
    Hlúpy takto kúpi!
    somotor51: nemáš lajstro - nemáš prachy - nemáš rozum! Už po prvej "pôžičke", ktorá nebola vrátená, si mal dlžníčku s jej prosbou o druhú pôžičku poslať (a to som slušný)
    do riti!
    zmením poradie: nemá rozum - nemá lajstro - nemá prachy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.