Zavrieť

Porady

Uplatnenie náhrady škody od mesta

Dobrý večer.
Potrebovala by som radu, ako je možné uplatniť si náhradu škody od mesta, resp. či máte niekto takúto skúsenosť. Ide o takýto prípad. Našu cestu v dosť zlom stave opravuje mesto asi takým systémom, že diery pravidelne vysype štrkom a tým to pre nich hasne. Po záplavach štrk odplavilo, a na našej deravej ceste sa nám podarilo odbiť kryt motora na aute. Ďalší deň vysypávali kamene do potoka, aby spevnili brehy, no po odchode bágra samozrejme nikto neodpratal malé kamene z cesty. Keďže som súrne potrebovala ísť preč, musela som po tejto neodpratanej ceste prejsť, a jeden z tých kameňov mi odskočil od kolesa a prerazil olejovú vaňu. Škodu by som si chcela uplatniť od mesta, tam mi povedali, že si mám dať sťažnosť, no neviem ako presne ju formulovať. Ak máte niekto skúsenosti, prosím pomôžte. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Laco-monter je offline (nepripojený) Laco-monter

    Vylúčený člen Laco-monter
    Odskočenie kameňa nerozbije olejovú vaňu,

    musela si o niečo "štrajchnúť".

    Každopadne treba miesto nehody zdokumentovať, odfotiť, urobiť zápisnicu, uviesť svedkov a zaslať na MÚ, či ObÚ oni, Ti odpíšu a povedia čo ďalej...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    ...to určite nebol odskočený kamienok spod kolesa. To si musela nabehnúť na oveľa väčší, viditeľný balvan.
    Mala by si to v tej sťažnosti naformulovať inak, nie ako odskočený kamen...

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    ashley Pozri príspevok
    Dobrý večer.
    Potrebovala by som radu, ako je možné uplatniť si náhradu škody od mesta, resp. či máte niekto takúto skúsenosť. Ide o takýto prípad. Našu cestu v dosť zlom stave opravuje mesto asi takým systémom, že diery pravidelne vysype štrkom a tým to pre nich hasne. Po záplavach štrk odplavilo, a na našej deravej ceste sa nám podarilo odbiť kryt motora na aute. Ďalší deň vysypávali kamene do potoka, aby spevnili brehy, no po odchode bágra samozrejme nikto neodpratal malé kamene z cesty. Keďže som súrne potrebovala ísť preč, musela som po tejto neodpratanej ceste prejsť, a jeden z tých kameňov mi odskočil od kolesa a prerazil olejovú vaňu. Škodu by som si chcela uplatniť od mesta, tam mi povedali, že si mám dať sťažnosť, no neviem ako presne ju formulovať. Ak máte niekto skúsenosti, prosím pomôžte. Ďakujem.

    ... a oni ti odpíšu, že si mal prispôsobiť rýchlosť a spôsob jazdy stavu vozovky.

    Uplatnenie náhrady škody od mesta

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.