Zavrieť

Porady

Jednoduchá/primeraná kniha v talianskom jazyku - beletria

Dobrý deň, pripravujem sa na základnú štátnicu z taliančiny a bola by som rada, ak by mi niekto poradil nie príliš náročnú knihu od talianskeho autora, ktorú by som si mohla zohnať v originále. Niečo vhodné, primerané pre úroveň B1 - B2. Samozrejme aj viac kníh . Talianska literatúra mi nie je veľmi známa a všetko čo poznám sa mi zdá náročné aj v slovenčine . Prípadne pre moju súkromnú potrebu to môže byť aj kniha nie priamo z talianskej literatúry, ale vhodná na porozumenie textu, niečo ako napr. Malý princ - toho som si v taliančine našla.
Ďakujem všetkým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lavanda je offline (nepripojený) lavanda

    lavanda
    Skús sa informovať napríklad tu: www.oxico.sk , majú v ponuke upravené čítanky v cudzích jazykoch, niečo tam je aj v taliančine, ale či sa ti to hodí, pozri sama.
    Prípadne, ak si z Bratislavy, zisti si, či nemáš nejaký kontakt na talianskom gymnáziu http://gymlsba.edupage.org/, určite tam budú mať knižnicu s talianskou beletriou.
    Naposledy upravil lavanda : 04.01.12 at 08:10 Dôvod: Doplnenie info.

    dragonfly je offline (nepripojený) dragonfly

    dragonfly
    to je skoda ze nikto nevie poradit. viem ze taliancina nie je u nas velmi rozsirena. ale posuvam, pokial by sa niekto nasiel kto sa vyzna v literature alebo uci slovencinu - ak by ste vedeli o jazykovo jednoduchsej knihe talianskeho autora dajte tip.
    ja som si stiahla nejake pdf knihy talianskej literatury, ale je to vsetko ta klasika dost stará ako dante a bocaccio a tam je aj ten jazyk dost obtiazny, taky zastaraly.
    dakujem

    dragonfly je offline (nepripojený) dragonfly

    dragonfly
    ďakujem za odpovede, nakoniec som sa zatiaľ rozhodla pre alberta moraviu - ciocciara, vyzerá to jazykovo zvládnuteľné a pomaly sa tým budem prehrýzať. potom nájdem niečo ďalšie. našla som pomerne veľa staršej literatúry, ale ako som tu písala, ten starý jazyk je pre mňa ťažký.

    dragonfly je offline (nepripojený) dragonfly

    dragonfly
    ďakujem všetko si to pozriem, bohužiaľ som z ďalekého severu, takže tu práve nie je veľký výber kontaktov

    Jednoduchá/primeraná kniha v talianskom jazyku - beletria

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.