Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Je to od teba neseriozne- nemáš právo bezplatne odstúpiť, oni s tým už mali určité náklady, na to tá záloha je...

    arizona je offline (nepripojený) arizona

    arizona
    Zalezi aj od toho, ci si si daval robit nieco "konretne" na objednavku podla svojich poziadaviek, alebo si si objednaval bezne predajny kus.
    Treba sa co najskor spojit s predajcom,on ti odpovie najpresnejsie.

    Ak ti aj objednavku bude ochotny zrusit o zalohu pravdepodobne prides.

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    Podľa mňa zo zákona nie. Zákonné právo na bezplatné odstúpenie od objednávky (zmluvy) do 14 dní nepozná ani Obč. zákonník, ani zákon č. 250/2007 Z.z. o ochrane spotrebiteľa (nenašla som, ani som sa s tým nestretla). Možno si o tom počula v súvislosti s kúpou tovaru prostredníctvom spotrebiteľského úveru, kde zákon č. 129/2010 Z.z. o spotrebiteľských úveroch ... v § 13 ods. 1 ustanovuje právo odstúpiť od zmluvy o spotrebiteľskom úvere bez uvedenia dôvodu do 14 kalendárnych dní, ale ani v takom prípade to nie je bezplatne (§ 13 ods. 3).

    Ja som objednávala-kupovala podobne a na objednávke som mala aj informáciu, že ak zruším objednávku, záloha mi bude vrátená v plnej sume v prípade, ak sa mnou objednaný tovar v dohodnutej cene predá inému zákazníkovi. Tiež som mala podobnú dodaciu lehotu ako Ty, u mňa išlo o novo vyrábanú sedačku a prišla už za štyri týždne, takže aj u Teba ak si si takto objednala, sedačka môže byť už vo výrobnej linke, na páse ...
    Pozri si dohodnuté zmluvné podmienky, prípadne sa informuj u toho, u koho si si sedačku objednala.
    Naposledy upravil luja5 : 08.05.13 at 08:23

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Nemajú povinnosť - no niektoré akceptujú odstúpenie od zmluvy v prípade bežného komerčného tovaru (nerobeného na objednávku a s konkrétnymi požiadavkami) do 7 dní (ako keby sa jednalo o vrátenie tovaru).
    Taktiež niektoré (v prípadoch bežného tovaru) vrátia zálohu, ak však pristúpia na špecificky požadovaný tovar, záloha nemusí byť vrátená, alebo len v alikvotnej čiastke.
    Ale toto oni musia písať aj v obchodných podmienkach.

    Medzi nami - na jedenásty deň - to už je tak trochu podraz - i keď lehota je 8 týždňov - oni už určite v priebehu týždňa poslali požiadavku výrobcovi. Takto by im ostal nepredajný tovar.

    Teda - ak príjmu (ich dobrá vôľa) - zadarmo to nebude!

    Môžem odstúpiť bezplatne od objednávky sedacej súpravy na 11. deň od objednania z finančných dôvodov? Dodacia lehota je 8 týždňov, zálohu som dala 100 eur.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.