Zavrieť

Porady

Notebook - tmavá obrazovka

Na jednom staršom notebooku čo máme doma Dell Latitude D630 sa včera objavil nečakaný problém. Po štarte sa tak ako zvyčajne na monitore bez problémov objaví logo windows a potom neskôr aj pracovná plocha. No zhruba po niekoľkých minutách sa obrazovka notebooku stmavne. Obrazovka síce nieje úplne čierna lebo pracovná plocha s ikonymi je viditeľná, ale veľmi slabo.
Dá sa tento problém čiastočne opraviť v bios alebo mám nájsť niekoho schopného v hardwaroch keďže notebook je už po záruke.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    pistik71 je offline (nepripojený) pistik71

    pistik71
    A nie je stiahnuty jas na minimum? Lebo ak sa logo zobrazuje normalne, a potom po nabehnuti Win je tmava obrazovka, tak jas musi byt nastaveny vo Win na minimum.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No skôr by som povedal, že podsvietenie monitoru odchádza. Alebo vo Win je nastavený šetriaci mód, ale to by nahodilo ihneď po nábehu Win.
    Skúsiť pripojiť (ak sa dá) k druhému monitoru a vyskúšať, ako reaguje druhý monitor (korekcie jasu), pričom by sa mal dať primárny deaktivovať. Ak druhý monitor bude zobrazovať všetko OK - zobrazovacia jednotka na NB má svoje najlepšie roky za sebou.

    nagato je offline (nepripojený) nagato

    nagato
    notebook som pripojil k monitoru pc, keď som zapol notebook tak sa pracovná plocha notebooku objavila súčasne na monitore pc aj notebooku. po niekoľkých minutách sa, ale obrazovka notebooku stmavla. no ked na pracovnej ploche v monitore kliknem na vlastnosti grafiky- výstup do - klon dualného zobrazenia tak sa mi obrazovka na notebooku normalne zobrazí.
    misoft Písal som vyššie - odišlo podsvietenie, vymeniť.

    maurer2 je offline (nepripojený) maurer2

    maurer2
    Mas odpalene podsvietenie monitora preto ta cierna obrazovka vymenit cely monitor najlepsie da sa to aj spravit ale dho to nevydrzi 1-2 dni Displej LCD: 14.1" WXGA+ predpokladam ze takato velkost , to sa bude tazko zhanat ...

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    No práve! Pri klone na druhý monitor mu to asi ide OK, pôvodný však stmavne (podsvietenie vypadne) - GK je v poriadku, len zobrazovacia jednotka je v pr**li.

    KoxXxo je offline (nepripojený) KoxXxo

    KoxXxo
    no ked na pracovnej ploche v monitore kliknem na vlastnosti grafiky- výstup do - klon dualného zobrazenia tak sa mi obrazovka na notebooku normalne zobrazí.

    Ja to chápem inak.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.