Zavrieť

Porady

Dajú sa vymôcť náklady za užívanie bytu od vecného bremena?

V mojom byte, ktorý som pred rokmi získal kúpno-predajnou zmluvou, žije samostatne osoba, ktorá má právo dožitia v tom byte (vecné bremeno). Roky platila nájom a zrazu prestala platiť, už je to pol roka. Nekomunikuje so mnou. Neviem, ako mám postupovať. Mám doplatiť chýbajúce nájomné, začať mesačne platiť a vymáhať súdnou cestou od nej náklady za užívanie bytu?
Vopred veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    Áno, máš...presnejšie musíš.

    V opačnom prípade riskuješ zákonný postup od spoločenstva vlastníkov bytov, ktorý môže kľudne vyústiť do nútenej dražby bytu.

    V našom baráku takto už za pár rokov prišlo o byt zo 8 vlastníkov...a cena bytu pri dražbe nie je určite zodpovedajúca trhovej, skôr nižšia.

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Vecné bremeno neznamená bývať zadarmo. Za platby je zodpovedný vlastník, musíš platiť, ale od nej vymáhaj bezdôvodné obohatenie.
    Okrem toho jej môžeš dať návrh na zrušenie vecného bremena (neviem ale presne, o čo ide).

    jelalim je offline (nepripojený) jelalim

    jelalim
    Kupit byt s takouto tarchou je podla mna megaspekulacia aj zo strany kupujuceho takehoto bytu.

    Najomne treba pozadovat od uzivatela bytu. Nemusi to ist hned sudnou cestou, kedze doteraz platil, mozno bude chciet v plateni pokracovat aj dobrovolne.
    Naposledy upravil jelalim : 15.09.16 at 13:35

    Dajú sa vymôcť náklady za užívanie bytu od vecného bremena?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.