Zavrieť

Porady

odpis nedobytných pohľadávok v MRP

Ak chcem v JÚ MRP odpísať nedobytnú pohľadávku ešte v roku 2008 a medzitým som spravila už prechod na r.2009. Pohľadávky neuhradené sa preniesli aj do r. 2009. Ak spravím úhradu fa so zápisom iba v knihe pohľadávok (nedobytné fa do 10000,- Sk) s dátumom napr. 31.12.2008, do roku 2009 sa mi neprenesie. asi.......Ako to dostanem do r.2009, aby som tam už predmetné fa nemala?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekonella je offline (nepripojený) ekonella

    ekonella
    Musia sa stornovať v knihe faktúr 2009. V roku 2008 ich zapísať ako uhradené - odpísané len v knihe faktúr a riadne to vydokladovať.

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    Myslela som si, že či by nebolo vhodnejšie zapísať úhradu s dátumom 31.12.2008 aj v roku 2009 ako stornovať?

    ekonella je offline (nepripojený) ekonella

    ekonella
    Je aj taká možnosť, ale budú zobrazené v knihe fa za rok 2009, samozrejme ako uhradené.

    paťuška je offline (nepripojený) paťuška

    paťuška
    OK asi ich vymažem v roku 2009. A ešte jedna vec sa mi stala. Po urobení prechodu na r. 2009 mi došli ešte fa za r.2008, ktoré som do r. 2008 doúčtovala, avšak do r. 2009 mi ich samozrejme neprenieslo. Mám ich ešte raz nahodiť do r. 2009 prepočítané na eurá?

    lenkak je offline (nepripojený) lenkak

    Lenka lenkak
    samozrejme.
    daj si pozor na číselný rad, ak si nahodila fa v roku 2008 pod číslom napr. 08102, tak pod takýmto číslom ju treba nahrať aj v roku 2009.

    odpis nedobytných pohľadávok v MRP

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.