Zavrieť

Porady

dvakrát zaúčtované

Neviete mi prosím poradiť,
prebrala som účtovníctvo po inej firme a v minulom roku bola faktúra zaúčtovaná 2krát. Raz 518/321 a druhý krát 518/221, čo s tým, pretože mne visí 321 nevyrovnaná v tomto roku, ako sa toho zbaviť?
ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martina 11 Pozri príspevok
    Neviete mi prosím poradiť,
    prebrala som účtovníctvo po inej firme a v minulom roku bola faktúra zaúčtovaná 2krát. Raz 518/321 a druhý krát 518/221, čo s tým, pretože mne visí 321 nevyrovnaná v tomto roku, ako sa toho zbaviť?
    ďakujem
    Poklad. doklad- úhradu faktúry zaúčtovať- preúčtovať z 518 na 321. Takže: 321/518.

    martina 11 je offline (nepripojený) martina 11

    martina 11
    a nevadí to, že budem v roku 2007 účtovať opravu roku 2006? Aj keď viem, že nejako to zaúčtovať musím, len pre istotu sa pýtam

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    martina 11 Pozri príspevok
    a nevadí to, že budem v roku 2007 účtovať opravu roku 2006? Aj keď viem, že nejako to zaúčtovať musím, len pre istotu sa pýtam
    Nepísala si, že je tá oprava z roku 2006, potom to môžeš urobiť cez výsledok hospodárenia.

    Anelas je offline (nepripojený) Anelas

    Anelas
    Ak ide o nevýznamnú sumu, tak nemusíš účtovať oproti výsledku hospodárenia, ale do nákladov.

    Mala by si podať dodatočné priznanie na daň z príjmov za rok 2006.

    Tiež mám takéto darčeky od predchádzajúcich účtovníkov. Dodatočné priznanie ale kvôli tisíc korún nemienim podávať. Nechám to ako zníženie nákladu roku 2007 čo sa týka účtovníctva a čo sa týka dane z príjmov, budem ju počítať akoby tam tento účtovný prípad nebol zaúčtovaný.

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    Nechám to ako zníženie nákladu roku 2007 čo sa týka účtovníctva a čo sa týka dane z príjmov, budem ju počítať akoby tam tento účtovný prípad nebol zaúčtovaný.[/quote]

    aj tak sa dá?

    martina 11 je offline (nepripojený) martina 11

    martina 11
    Ide naozaj len o 750 sk, takže s dodatočným DP určite nepočítam, ide mi len o ten rok 2007, dúfam, že to bude tak ok, aj keď ja by som to asi nechala aj v N s vplyvom na ZD pre rok 2007, či nie?

    martina 11 je offline (nepripojený) martina 11

    martina 11
    ešte aby sme sa chápali, fa bola dvakrát zaúčtovaná v r.2006 a vysí mi tam záväzok, takže v roku 2007 sa ho chcem zbaviť.

    ANNAP je offline (nepripojený) ANNAP

    ANNAP
    kEď je to taká malá suma ja by som to zaúčtovala
    321 / 648
    tento predpis Ti nikto navyhodí a 143 Sk dane čo z toho zaplatíš asi firmu nezruinuje, a okrem toho vlastne vrátiš daň ktorú si krátila v roku 2006
    môj názor....
    Naposledy upravil ANNAP : 16.01.08 at 14:50 Dôvod: gramatika

    Anelas je offline (nepripojený) Anelas

    Anelas
    Lenže to je presne to, čo náš zákon už neumožňuje - riešiť daň roku 2006 v roku 2007.

    Ak to zahrnieš do výpočtu dane roku 2007, máš zle oba roky.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.