Zavrieť

Porady

Je platná zmluva?

V Apríli tohto roku som so spoločnosťou UPC uzatvoril podľa nich platnú novú zmluvu cez telefón s ich obchodným partnerom na základe ich zavolania o zmenu služby. Keď, že doteraz neboli schopný mi dodať riadnu zmluvu na papieri, neviem ako sa brániť, keď nepoznám jednotlivé body zmluvy ako odstúpiť atď. Vie mi niekto poradiť či je táto zmluva na základe telefonického hovoru platná? a ak nie na akú inštitúciu sa obrátiť aby poradili. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Zmluva nemusí byť platne uzatvorená len písomne, a to nie je stanovené zákonom - napr. o prevode nehnuteľnosti musí byť písomná. Pravdepodobne si službu začal aj využívať, čím si uzatvorenie zmluvy potvrdil.
    UPC má zverejnené podmienky ku každej službe. Ak si so službou súhlasil, predpokladá sa, že si ich poznal. Zvyknú si hovory zaznamenávať.

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    spelect Pozri príspevok
    V Apríli tohto roku som so spoločnosťou UPC uzatvoril podľa nich platnú novú zmluvu cez telefón s ich obchodným partnerom na základe ich zavolania o zmenu služby. Keď, že doteraz neboli schopný mi dodať riadnu zmluvu na papieri, neviem ako sa brániť, keď nepoznám jednotlivé body zmluvy ako odstúpiť atď. Vie mi niekto poradiť či je táto zmluva na základe telefonického hovoru platná? a ak nie na akú inštitúciu sa obrátiť aby poradili. Ďakujem.
    a voci comu sa chces branit ?

    zmluva vratane podmienok odstupenia plati ako si ju pisomne uzavrel ... po telefone sa riesi a odsuhlasuje zmena ceny, viazanosti, programu ...hovory su nahravane, suhlas so zmenou vyjadreny po telefone sa povazuje za platny aj bez pisomneho potvrdenia ...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.