Zavrieť

Porady

štvorkolka

Ahojte.Je to môj prvý dotaz do porady a dúfam,že my niekdo poradí.Podnikateľ kúpil di firmy štvorkolku , kategoria M-L5.Neviem ako to bude s daňou z motorových vozidiel.pod aký druh vozidla štvorkolku zaradit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Sefcikova je offline (nepripojený) Sefcikova

    Sefcikova
    Siu
    Ahojte.Je to môj prvý dotaz do porady a dúfam,že my niekdo poradí.Podnikateľ kúpil di firmy štvorkolku , kategoria M-L5.Neviem ako to bude s daňou z motorových vozidiel.pod aký druh vozidla štvorkolku zaradit?
    ak je štvorkolka to čo si myslím, že je to motocykel tak je to takto :

    je to dlhodobý hmotný majetok, ktorý sa odpisuje v 2. odp. skupine a motocyklov sa daň z motorových vozidiel neplatí
    Maja

    marcela1 je offline (nepripojený) marcela1

    marcela1
    ahojte, ja som dnes volala na daňový ohľadom štvorkolky, my máme v technickom, že je to kategória L , tiež ju máme v podnikaní - na daňovom mi povedali, že vo VZN nie je uvedená takáto kategória, tak sa za ňu neplatí, a ani netreba posielať oznámenie na daňový

    erikaha je offline (nepripojený) erikaha

    erikaha
    Máme vo firme dve štvorkolky. Mám to odobrené z d.ú., že nepodliehajú dani z motorových vozidiel.

    marcela1 je offline (nepripojený) marcela1

    marcela1
    Erikaha, mohla by som sa vás opýtať, keď máte dve štvorkolky v podnikaní, máte v technickom napísanú aj spotrebu? Nám predajca povedal, že sa to nepíše, ale ako mám potom písať jazdy?
    Ďakujem za odpoveď, marcela1

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.