Zavrieť

Porady

Úväzok po odchode maturantov

Dobrý deň,

Chcela by som sa informovať ako je to na iných školách v prípade úväzkov po odchode maturantov. U nás v škole zástupkyňa robí nasledovnú vec: napr. mám mať 4 hodiny týždenne u maturantov, ktorí však už v škole nie sú, teda mi zákonite tie hodiny odpadnú. Ona potrebuje urobiť za niekoho zastupovanie, a tak ma tam napíše na hodinu bez toho, aby mi za ňu zaplatila, alebo mi dala náhradné voľno, pretože mám v úväzku hodiny, ktoré nemám koho učiť (keďže maturanti už skončili).
Môže to tak zo zákona robiť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zabavac je offline (nepripojený) zabavac

    zabavac
    Môže. Ak sú to hodiny do zákl. úväzku, tak sú platené ako záklal. úväzok. Ak sú to hod. nad zákl. úväzok, ide o nadčasové hodiny a musí ich zaplatiť ako nadčas

    Dada123 je offline (nepripojený) Dada123

    Dada123
    Ano. Môže. Pretože ak máš hodiny v základnom úväzku a neučíš za darmo berieš plat....... Nuž tak ti dá aspoň zastupovať, alebo zobrať si náhradné volno. Je to celkom normálne a správne.
    Ahoj !!!!

    cervena je offline (nepripojený) cervena

    cervena
    Samozrejme že môže. Ak nemáš odučený základný úväzok, t.j. 22 hodín, môžeš suplovať , alebo ti zadá inú prácu. Dokonca ak ti odpadne celý deň, musíš tam odsedieť 4,5 hodiny.
    Ahoj
    Alena
    JA som mala podobny problem ale rozdiel bol v tom ze hodiny co som mala u maturantovsom mala ako nadcasove hodiny a musela som chodit suplovat pocas tychto hodin a nedostala som za ne zaplatene. chcela by som sa informovat ze ak za niekoho neodborne suplujem napriklad za matikarku mam narok na nahradne volno alebo mozem ziadat financnu nahradu. pracujem v skolstve len druhy rok a ked som neodborne suplovala tak mi bolo povedane ze za neodborne suplovanie nemam narok ani na nahradne volno a ani na financnu nahradu, lebo som len sedela 45 minut v triede. poradte mi prosim!!!

    Úväzok po odchode maturantov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.