Zavrieť

Porady

Pozicka a vymahanie vacsej sumy

Mam problem, pol roka dozadu som si pozical 500 eur. Peniaze som ochotny vratit, no osoba, od ktorej som peniaze pozical, chce neexistujucu sumu 2000 eur. Pritom nema ziadnu zmluvu o pozicani mi takej ciastky ma len doklad o prevedeni 500 eur na moj ucet ak nie je ziadna zmluva s mojim podpisom, moze odo mna len tak ziadat peniaze? Poradte mi. Vopred dakujem
Naposledy upravil ivka70 : 07.04.16 at 05:25
Oliwa Bola to bezúročná pôžička? Dohodli ste sa, že mu vrátiš 500 eur?
Inak je fajn, že si ochotný ich vrátiť...
jslancik takže ty netvrdíš, že si do nej nezobral viac peňazí, ako tých 500. TY iba tvrdíš, že na ďalšie peniaze nie je žiadny doklad. ty si ale poklad...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    A od nás chceš čo? Však mu zaplať 500 EUR a je to vybavené. Možno. Možno bude vymáhať viac, ale to by musel nejako doložiť.

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Hele ----- vieš, odkiaľ (z ktorého účtu) prašule prišli. Tak ich pošli na ten účet. A basta.
    Ak on začne "vymáhať" (aj napr. súdnou cestou) - nedokáže to. Nemá nič v paprčiach..... ešte ti aj on bude platiť... právnika a pod.
    Ty máš eso v rukáve - výpis z účtu - prevod 500€ od neho k tebe a potom prevod od teba k nemu.
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Oliwa Misoft, ako vieš, že prašule prišli z účtu?
    Mohol to byť vklad v hotovosti a doklad o prevedení 500 eur na účet môže byť vkladový lístok.
    Ak je problém vrátiť za pol roka 500 eur, asi by bol aj problém platiť právnika a súdne poplatky, keby na to prišlo...
    misoft Sorry - deformácia. Banku vidím len zvonku, všetko robím cez IB. Ale pokiaľ vie, od koho ich má (požičané) - pošle poštou na jeho adresu a je to.
    biokatty Presne tak to bolo aj je
      zbaliť

    profesional je offline (nepripojený) profesional

    Ak chcem robit veci lepsie, musim ich robit uplne inak. Ten kto ma pozna vie, ze ja a konvencne myslenie nejdeme prilis dohromady. ...viac profesional
    Vráť len 500 Eur. Nakoľko jediné čo v tejto chvíli môže od teba vymáhať je 500 Eur a aj to nie ako pôžičku, ale len ako takzvané bezdôvodné obohatenie. A ak chceš mať väčšiu istotu, pri prevode daj do poznámky text "vrátenie mylnej platby"
    3 komentáre - rozbaľ     zbaliť
    Oliwa Za predpokladu, že dlžník pozná pozná číslo účtu veriteľa... Prečo hneď bezdôvodné obohatenie? Veď to mohol byť aj finančný dar... A darca sa teraz domáha späťvzatia daru...
    Nandrolon Keď už sme pri tom, mohla to byť aj platba pri "príležitostnom predaji" nejakej hnuteľnej veci.
    Ak nikto z vás nemá žiaden doklad, je to tvrdenie proti tvrdeniu. Urobil by som to tak ako ste sa ústne dohodli, ak ste sa nijako nedohodli /zdá sa mi to nepravdepodobné/, tak by som tých 500 eur poslal na účet, z ktorého mi prišli, alebo šekom na adresu konkrétnej osoby.
    Ak ti ich požičal, ústne ste sa na niečom dohodli, a to by malo platiť, aj keď sa to nedá preukázať. U normálnych ľudí NEpodvodníkov platia aj ústne dohody, dokonca je to aj zákonne povolené že nie všetko musí byť striktne písomné.
    biokatty NEpodvodnikov
      zbaliť

    biokatty je offline (nepripojený) biokatty

    biokatty
    Kurier urcite by som sa drzala poslednej rady. Hlavne ak sa jedna nie o pol roka, ale rok od pozicania, zdokladovany prevod na tvoj ucet pozicana suma 640e a zvysok do 2000e vylakany od expriatelky pod zamienkou pomoci, ze nemas z coho zit, klamania jej o laske a spolocnej buducnosti a finale je snubny prsten. Dodatok: trestne stihanie za nebezpecne vyhrazanie dotycnej z teba toho podvodnika robi.

    Hlasovalo 4 pouzivatelov

    Užitočné (2)
    avalik, jslancik
    Neužitočné (1)
    Komentár, nie odpoveď (1)
    0

    biokatty je offline (nepripojený) biokatty

    biokatty
    Nie, nie je ochotny vratit. 3 mesiace sa pisomne dotahuje o 20e a posiela detaily zo sukromneho zivota vratane intimneho s dodatkom trhaj si vlasy

    Pozicka a vymahanie vacsej sumy

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.