Zavrieť

Porady

ako to bude počas prázdnin?

Pracujem ako učiteľka na jednej základnej škole. Presťahovali sme sa a tak by som chcela učiť v mieste bydliska. Chcela som sa spýtať na to keby som dala teraz k 30.6. 2008 výpoveď a na novú školu by ma prijali až od 1.9.2008, mám nárok na preplatenie dovolenky od pôvodnej školy alebo budem musieť ísť na úrad práce? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    legolas je offline (nepripojený) legolas

    muž legolas
    dareckova Pozri príspevok
    Pracujem ako učiteľka na jednej základnej škole. Presťahovali sme sa a tak by som chcela učiť v mieste bydliska. Chcela som sa spýtať na to keby som dala teraz k 30.6. 2008 výpoveď a na novú školu by ma prijali až od 1.9.2008, mám nárok na preplatenie dovolenky od pôvodnej školy alebo budem musieť ísť na úrad práce? ďakujem
    Všetko záleží na riaditeľovi školy. V kolektívnych zmluvách je buď 2 mesačná, alebo 3 mesačná výpovedná lehota. Samozrejme je aj dohoda medzi zamestnávateľom a zamestnancom o prípadnom okamžitom rozviazaní pracovného pomeru. Ja sa ale pýtam, prečo si chceš dať preplatiť dovolenku keď ju môžeš čerpať počas prázdnin? /je to cice len alikvotná časť/ ale tým si skrátiš dobu keď budeš nezamestnaná. Ešte k tej dovolenke: škola , ak má mzdové prostriedky tak Ti ju môže preplatiť, ak nie tak ju aj tak budeš čerpať.Na ten úrad práce ak nepohneš rozumom budeš musieť ísť

    HRman je offline (nepripojený) HRman

    HRman
    pripadna 3-mesacna je pre zamestnavatela, ale ak das sama vypoved, mas 2-mesacnu. Idealne je teda dat vypoved na konci juna a jul+august nechat plynut vypovednu dobu, v septembri nastupit do noveho.

    ako to bude počas prázdnin?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.