Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie preddavkov

Prosim o radu, mzda za 12/2005 musí byť vyplatená do 30.01.06 alebo do 31.01.2006 aby sa mohla zahrnúť do príjmov r. 2005 a ročného zúčtovania za rok 2005.
Neviem to najsť v zákone, poraďte. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Denda je offline (nepripojený) Denda

    Denda
    Jarka
    Prosim o radu, mzda za 12/2005 musí byť vyplatená do 30.01.06 alebo do 31.01.2006 aby sa mohla zahrnúť do príjmov r. 2005 a ročného zúčtovania za rok 2005.
    Neviem to najsť v zákone, poraďte. Ďakujem.
    Odpoveď:http://www.porada.sk/showpost.php?p=162118&postcount=3

    milanr je offline (nepripojený) milanr

    milanr
    Chcem sa opýtať. Zamestnanec uvádza v Žiadosti o RZ, či je poberateľom dôchodku (bod 1 b). Vie mi niekto poradiť k akému dátumu sa to posudzuje ? Mám na mysli, či bol poberateľom k 1.1.2005 alebo sa ním stal v priebehu roka 2005 alebo ním je ku dňu podpisu Žiadosti o RZ. A ešte sa chcem opýtať na príspevku DDS, ktoré sú zrážané zam-teľom, tie sa do žiadosti neuvádzajú alebo je potrebné tam napísať niejakú poznámočku ? Body 4,5,6 sa týkajú iba príspevkov, ktoré uhradil sám zam-nec ?

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    milanr
    Chcem sa opýtať. Zamestnanec uvádza v Žiadosti o RZ, či je poberateľom dôchodku (bod 1 b). Vie mi niekto poradiť k akému dátumu sa to posudzuje ? Mám na mysli, či bol poberateľom k 1.1.2005 alebo sa ním stal v priebehu roka 2005 alebo ním je ku dňu podpisu Žiadosti o RZ. A ešte sa chcem opýtať na príspevku DDS, ktoré sú zrážané zam-teľom, tie sa do žiadosti neuvádzajú alebo je potrebné tam napísať niejakú poznámočku ? Body 4,5,6 sa týkajú iba príspevkov, ktoré uhradil sám zam-nec ?
    Ak je zamestnanec poberateľom dôchodku od 1.1. vrátane .
    Hronská Iveta
    milanr
    Chcem sa opýtať. Zamestnanec uvádza v Žiadosti o RZ, či je poberateľom dôchodku (bod 1 b). Vie mi niekto poradiť k akému dátumu sa to posudzuje ? Mám na mysli, či bol poberateľom k 1.1.2005 alebo sa ním stal v priebehu roka 2005 alebo ním je ku dňu podpisu Žiadosti o RZ.
    Posudzuje sa to každoročne vždy k 1.1. daného roka. Ak sa stal poberateľom starobného dôchodku až v priebehu príslušného roka, uplatní sa mu až do konca roka plná nezdaniteľná časť, tak, ako keby bol bežný zamestnanec.

    milanr
    Príspevok na DDS, ktoré sú zrážané zam-teľom, tie sa do žiadosti neuvádzajú alebo je potrebné tam napísať niejakú poznámočku ?
    V prípade, ak sú príspevky na DDS odvádzané zamestnávateľom, nie je potrebné ich špeciálne na žiadosti vydokladovať. Mzdárka musí však mať riadnu evidenciu o zrazených a odvedených príspevkoch, ktoré v prípade kontroly musí predložiť.

    milanr
    Body 4,5,6 sa týkajú iba príspevkov, ktoré uhradil sám zam-nec ?
    Áno, zo základu dane je možné odpočítať len tie sumy, ktoré platí zamestnanec. Teda nie tú sumu, ktorou mu prispieva zamestnávateľ. Ak by súčet týchto čiastok, ktoré si platí zamestnanec prekročil (DDS + ÚS + ŽP) v úhrne 12.000,-Sk, zo základu dane sa môže odpočítať najviac týchto 12.000 Sk v úhrne.

    Ročné zúčtovanie preddavkov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.