Zavrieť

Porady

NEDODRŽANIE 30-DNOVEJ LEHOTY...

Dobrý den,

ako mam postupovat, ked pri beznej reklamaci obuvy nedodrzali lehotu 30dni?
V danom obchode som sa osobne zastavil po 32-dni, vybavil som si kvoli tomu dovolenku, lenze v obchode mi povedali, ze oni to poslali do laboratorie do Nemecka a ze si to mam riesit s nimi.Na moju argumentaciu, ze kupno-predajnou zmluvou to mam riesit s nimi a oni to maju riesit so mnou...nakoniec moja hadka vyspela az k tomu, ze som chcel zavolat policiu, nakolko mi odsudzili moj majetok, kedze mi ho ani nevyreklamovali, ani nedali odpoved a ani nevratili tovar.Dnes je uz od toho vyse 66 dni a stale nemam svoj tovar!

Ako mozem postupovat pri rieseni?Ako mozem argumentovat?
Plati tato 30-dnova doba aj v Rakusku?
Pripadne nemate niekto nemecke znenie tohto zakonu?(ako dokaz,kedze v danom obchode v Parndorfe nikto nevedel ani len anglicky)

velmi pekne Vam dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JAJA11 je offline (nepripojený) JAJA11

    JAJA11
    celofan Pozri príspevok
    Dobrý den,

    ako mam postupovat, ked pri beznej reklamaci obuvy nedodrzali lehotu 30dni?
    V danom obchode som sa osobne zastavil po 32-dni, vybavil som si kvoli tomu dovolenku, lenze v obchode mi povedali, ze oni to poslali do laboratorie do Nemecka a ze si to mam riesit s nimi.Na moju argumentaciu, ze kupno-predajnou zmluvou to mam riesit s nimi a oni to maju riesit so mnou...nakoniec moja hadka vyspela az k tomu, ze som chcel zavolat policiu, nakolko mi odsudzili moj majetok, kedze mi ho ani nevyreklamovali, ani nedali odpoved a ani nevratili tovar.Dnes je uz od toho vyse 66 dni a stale nemam svoj tovar!

    Ako mozem postupovat pri rieseni?Ako mozem argumentovat?
    Plati tato 30-dnova doba aj v Rakusku?
    Pripadne nemate niekto nemecke znenie tohto zakonu?(ako dokaz,kedze v danom obchode v Parndorfe nikto nevedel ani len anglicky)

    velmi pekne Vam dakujem
    Podľa mňa, ak Vám do 30 dní neopravili reklamovaný výrobok, sú povinní Vám vrátiť celú sumu a to hneď. Asi sa treba obrátiť na obchodnú inšpekciu.

    josh je offline (nepripojený) josh

    josh
    Predpokladam, ze tovar si kupil v rakusku, takze by si si mal nastudovat rakuske zakony. To co plati u nas, nemusi u nich.
    Takze ta 30-dnova lehota nemusi byt v rakusku vobec. Zbytocne sa ohanas nasim zakonom, neplati tam.

    celofan je offline (nepripojený) celofan

    celofan
    Ten zakon o 30 dnovom vybaveni reklamacie plati aj v Nemecku, dokonca tam plati za kazdne omeskanie su este aj penale.
    Snazim sa teda zistit, ci taky zakon plati aj v Rakusku, no nedari sa mi.Neviete niekto poradit?

    Len pre informaciu, vychdazdal som z toho, ze ked som tiez v Parndorfe, v inom obchode reklamoval tovar, po 30 dnoch mi ihned a bez slova vratili peniaze, vedomi si toho, ze viac casu uz nemaju!
    Tovar mal 15dni pouzivania a hned sa potrhal, jednalo sa o kopacky.

    Teraz sa vsak naozaj jedna len o to, ci nejaky podobny zakon plati aj v Rakusku,hm?

    NEDODRŽANIE 30-DNOVEJ LEHOTY...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.