Zavrieť

Porady

cudzie jazyky

čaute

plynule hovorím po anglicky, niečo sa na mňa nalepilo aj z nemčiny a mám nejaké základy španielčiny... Chcela by som sa vás spýtať, aké jazyky ovládate a ktoré sa "oplatí" učiť... Rozmýšľala som nad taliančinou alebo španielčinou (páči sa mi aj franina, ale tá je vraj dosť ťažká)

ďakujem za rady :P
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    rorie je offline (nepripojený) rorie

    rorie
    aaa ďakujem všetkým za obohacujúce príspevky

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    rorie Pozri príspevok
    čaute

    plynule hovorím po anglicky, niečo sa na mňa nalepilo aj z nemčiny a mám nejaké základy španielčiny... Chcela by som sa vás spýtať, aké jazyky ovládate a ktoré sa "oplatí" učiť... Rozmýšľala som nad taliančinou alebo španielčinou (páči sa mi aj franina, ale tá je vraj dosť ťažká)

    ďakujem za rady :P
    To ti uprimne zavidim Mne by stacila ta anglictina, akosi mi to moc nejde

    stonka je offline (nepripojený) stonka

    stonka
    wegamizi Pozri príspevok
    To ti uprimne zavidim Mne by stacila ta anglictina, akosi mi to moc nejde
    Tak to ti verím. Som na tom rovnako. V škole som sa kedysi učila ruštinu a nemčinu. S angličtinou sa snažím skamarátiť už dlho, ale akosi ona nechce, potvora. Medzitým som aj to málo z nemčiny zabudla. Plynule po anglicky....tak to asi pre mňa len sen

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Ak budeš robiť baču na salaši, tak sa už nemusíš učiť nič.
    Inak okrem toho spomenutého čínština, japončina, arabština portugalčina, ruština ...

    rorie je offline (nepripojený) rorie

    rorie
    wegamizi Pozri príspevok
    To ti uprimne zavidim Mne by stacila ta anglictina, akosi mi to moc nejde
    tak čo som počula (od pracujúcich, keďže ja ešte študujem), dnes zamestnávateľ berie anglitčinu ako úplnu samozrejmosť a očakáva minimálne ešte jeden jazyk... myslím, že tú nemčinu nikdy "nevytiahnem" na nejaký konverzačný level, takže... a vieš nejaké iné jazyky?? či len anglinu si sa učil/a?

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Neviem, len tu anglictinu drvim, nejde potvora. Nuz, asi kazdy sme na nieco ine.
    Nepotrebujem to pre zamestnavatela, ale len pre seba, mam v plane vela cestovat

    Ale, ked si taka sikulka, tak by som doporucila tiez tu cinstinu { pre pripadne zaujimave zamestnanie }, alebo tu spanielcinu { pre dokonale cestovanie }

    danushka je offline (nepripojený) danushka

    danushka
    Okrem ruštiny a nemčiny ovládam srbštinu a poľštinu. Nikdy som si nemyslela, že práve srbštinu a poľštinu niekedy využijem, kým som nezačala pracovať v špedičnej spoločnosti. Začala som sa venovať práve Balkánu a Poľskému trhu.
    Moje rezumé je nasledovné - každý jazyk, ktorý človek ovláda je veľké PLUS, hoci si myslíme možno opak.

    silviaz je offline (nepripojený) silviaz

    silviaz
    ja mozem so skusenosti povedat ze v prvom rade odporucam anglistinu. Robila som pre rakusky siemens velice som si fandila ze viem nemecky ale ich obchodny jazyk medzinarodny je anglina a to som si vsimla u viacerych rakuskych a nemeckych firiem.
    Velmi v kurze je teraz aj rustina lebo rusi sa rozmahaju po svete a chcu obchodovat takze su velmi ziadany prekladatelia z rustiny do anglistiny alebo nemciny.
    A ked idete do prekladatelskej agentury a pozriete sa na cennik tak zistite ze najviac platite pri prekladoch do jazykov ako je jazyk perzky, arabsky, cinsky, japonsky, finsky a norsky.
    Takze si myslim ze ked sa za ne najviac plati tak asi preto ze prekladatelov je malo.

    rorie je offline (nepripojený) rorie

    rorie
    wegamizi Pozri príspevok
    Neviem, len tu anglictinu drvim, nejde potvora. Nuz, asi kazdy sme na nieco ine.
    Nepotrebujem to pre zamestnavatela, ale len pre seba, mam v plane vela cestovat

    Ale, ked si taka sikulka, tak by som doporucila tiez tu cinstinu { pre pripadne zaujimave zamestnanie }, alebo tu spanielcinu { pre dokonale cestovanie }
    sikulka, hehe, to by moja nemcina vyzerala trošku inak... a asi začnem s tou španielčinou, čínština sa mi zdá veľmi zložitá, vlastne ma ani veľmi neláka a špalniečina je zase pre mňa "krajšia" (aj španielsky hovoriace krajiny a ľudia

    tak želám veľa šťastia s tou anglinou všetko príde časom

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Ešte pridám, dcéra vie po taliansky a učí sa po francúzsky , tvrdí, že sú podobné a dosť jej znalosť taliančiny pomáha, takže pusti sa do jedného z nich a druhý sa naučíš ľahko tiež. Začni taliančinou, je ľahšia-tá gramatika je naučiteľná a napr. aj také passato remoto - čas dávno minulý je hlavne o zapamätaní si ho.
    Prajem veľa šťastia

    Blankake je offline (nepripojený) Blankake

    Blankake
    Keď už sa rozhodovať medzi taliančinou a španielčinou, tak by som uprednostnila španielčinu - hovorí ňou oveľa viac ľudí na svete.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.