Zavrieť

Porady

Odmeny

Prosím o radu.Kto navrhuje mimoriadnú (koncoročnú) odmenu riaditeľovi školy.Nevieme sa dohodnúť či zriaďovateľ alebo zástupca školy.Dakujeme.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    anicka111 je offline (nepripojený) anicka111

    anicka111
    Navrhnúť ju môže aj zástupca, no schváliť ju musí určite zriaďovateľ. (Teda aspoň u nás to funguje takto. Použijeme tlačivo zriaďovateľa. V riadku návrh predkladá:...zástupca) Zriaďovateľ sáám od seba rozdáva odmeny nerád.

    ZlaticaB je offline (nepripojený) ZlaticaB

    ZlaticaB
    Hoci viem, že zriaďovateľ nerozdáva odmeny rád ale predsa len postup aby zástupca navrhoval odmenu riaditeľovi sa mi nezdá. Ako môže podriadený navrhnúť odmenu nadriadenému.

    baumlova je offline (nepripojený) baumlova

    baumlova
    U nás to funguje tak, že odmenu navrhne zástupca,ktoý osobne ide za starostom zdôvodniť návrh a ten buď súhlasí, alebo väčšinou zníži.

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    diro10 Pozri príspevok
    Prosím o radu.Kto navrhuje mimoriadnú (koncoročnú) odmenu riaditeľovi školy.Nevieme sa dohodnúť či zriaďovateľ alebo zástupca školy.Dakujeme.
    Zdá sa mi prinajmenšom choré, aby podriadený navrhoval odmenu svojmu nadriadenému !!!
    Jednoznačne zriaďovateľ - a ten by mal aj vedieť za čo odmenu dáva, resp. nedáva.

    mjarka je offline (nepripojený) mjarka

    mjarka
    Platové náležitosti riaditeľovi určuje zriaďovateľ, teda aj odmenu.
    Od 1.9.2009 v zák. 596/2003 v § 6 pribudlo nové ustanovenie, a to ods. 23, v ktorom sa píše "obec vykonáva hodnotenie riaditeľa školy alebo školského zariadenia, ktorých je zriaďovateľom." (Obdobne je to v § 9 ods. 13 vo vzťahu samosprávneho kraja a riaditeľa strednej školy). Nie je mi celkom jasné, čo sa tým myslí, ja to chápem asi takto:
    1. Zriaďovateľ by mal mať zadefinované kritéria na hodnotenie riaditeľov.
    2. Mal by nejakým spôsom získať podklady pre hodnotenie, napr. spätnú väzbu aj od spomínanej rady školy, učiteľov, vrátane sebareflexie riaditeľa.
    3. Hodnotenie riaditeľa by malo byť podkladom pre priznanie odmeny riaditeľovi.
    Zaujíma ma Váš názor.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.