Zavrieť

Porady

dovolenka

Dobry den obraciam sa na vas s prosbou o pomoc, neviem ako mam zacat asi tym ze som zamestanana ale uz iby jeden den zajtra mi konci zmluva a dnes som nastupila na MD.a moj sef konci v tej firme a nastupuje druhy konatel..a mam taky problem mam este celu dovolenku a chcem aby mi ju preplatili co mam robit mam ist za tym novym konatelom a ziadat si ju od neho ....... Ďakujem za radu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jofka161 Pozri príspevok
    Dobry den obraciam sa na vas s prosbou o pomoc, neviem ako mam zacat asi tym ze som zamestanana ale uz iby jeden den zajtra mi konci zmluva a dnes som nastupila na MD.a moj sef konci v tej firme a nastupuje druhy konatel..a mam taky problem mam este celu dovolenku a chcem aby mi ju preplatili co mam robit mam ist za tym novym konatelom a ziadat si ju od neho ....... Ďakujem za radu
    Ak máš uzatvorený prac.pomer na dobu určitú do 31.12.2010, pracovný pomer končí týmto dňom. Zamestnávatel je povinný pri skončení prac.pomeru preplatiť ti celú nevyčerpanú dovolenku (ak ti na ňu vznikol nárok a nebola krátená napr. z titulu PN).

    Ak by pracovný pomer nekončil, dovolenku si môžeš vyčerpať po návrate z rodičovskej dovolenky - vtedy sa neprepláca.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    jofka161 Pozri príspevok
    Dobry den obraciam sa na vas s prosbou o pomoc, neviem ako mam zacat asi tym ze som zamestanana ale uz iby jeden den zajtra mi konci zmluva a dnes som nastupila na MD.a moj sef konci v tej firme a nastupuje druhy konatel..a mam taky problem mam este celu dovolenku a chcem aby mi ju preplatili co mam robit mam ist za tym novym konatelom a ziadat si ju od neho ....... Ďakujem za radu
    Dovolenku preplatia pri skončení PP.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jofka161 Pozri príspevok
    Dobry den obraciam sa na vas s prosbou o pomoc, neviem ako mam zacat asi tym ze som zamestanana ale uz iby jeden den zajtra mi konci zmluva a dnes som nastupila na MD.a moj sef konci v tej firme a nastupuje druhy konatel..a mam taky problem mam este celu dovolenku a chcem aby mi ju preplatili co mam robit mam ist za tym novym konatelom a ziadat si ju od neho ....... Ďakujem za radu
    Pri ukončení/rozviazaní pracovného pomeru je povinnosťou zamestnávateľa nevyčerpanú dovolenku preplatiť. Nie je potrebné o to žiadať. Ak tak neurobia porušujú zákonník práce.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Tweety Pozri príspevok
    Preplatiť dovolenku nie je štandardne možné , tá sa prepláca len pri skončení PP. Dovolenku si budeš môcť vyčerpať po skončení MD, alebo RD.
    Tweety ona 31.12. končí v zamestnaní.

    jofka161 je offline (nepripojený) jofka161

    jofka161
    ano ja viem ze sa da vycerpat pocas MD ale mne zajtra konci zmluva 31.12.2010 co mam robit.....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jofka161 Pozri príspevok
    ano ja viem ze sa da vycerpat pocas MD ale mne zajtra konci zmluva 31.12.2010 co mam robit.....
    počkať na výplatu, zamestnávatel by mal ovládať ZP (môžeš to pripomenúť mzdárke).

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jofka161 Pozri príspevok
    ano ja viem ze sa da vycerpat pocas MD ale mne zajtra konci zmluva 31.12.2010 co mam robit.....
    Viď vyššie. V decembrovej výplate by si mala dostať preplatenú nevyč.dovolenku. Je to povinnosť.

    jofka161 je offline (nepripojený) jofka161

    jofka161
    a chcem sa aj spytat ze zmluvu som mala od 1.1.2010 na dobu urcitu 31.12.2010 a bola som na pnke od 21.6.2010 do 29.12.2010a zamestanvatel mi tvrdil ze nemoze mi celu cast dovolenky vyplatit iba nieco lebo som bola dlhodobo na pnke ja som si zistila ze 16,5 dna mi musi vyplatit to mam zistene a co mam robit dalej ak mi ju nevyplatia kde sa mam obratit dakujem vam pekne za radu....

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jofka161 Pozri príspevok
    a chcem sa aj spytat ze zmluvu som mala od 1.1.2010 na dobu urcitu 31.12.2010 a bola som na pnke od 21.6.2010 do 29.12.2010a zamestanvatel mi tvrdil ze nemoze mi celu cast dovolenky vyplatit iba nieco lebo som bola dlhodobo na pnke ja som si zistila ze 16,5 dna mi musi vyplatit to mam zistene a co mam robit dalej ak mi ju nevyplatia kde sa mam obratit dakujem vam pekne za radu....
    zamestnávatel má pravdu, dovolenka sa ti kráti z titulu PN. Za prvých 100 prac. dní (vrátane sviatkov) o 1/12, za každých celých 21 prac. dní o ďalšiu 1/12 (spočítaj si dni PN)

    Nedodržiavanie ZP kontroluje Inšpekcia práce - počkaj na výplatu, potom konaj. Verím, že sa obávaš zbytočne a dovolenku na ktorú ti vznikol nárok dostaneš preplatenú v poslednej výplate.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    jofka161 Pozri príspevok
    a chcem sa aj spytat ze zmluvu som mala od 1.1.2010 na dobu urcitu 31.12.2010 a bola som na pnke od 21.6.2010 do 29.12.2010a zamestanvatel mi tvrdil ze nemoze mi celu cast dovolenky vyplatit iba nieco lebo som bola dlhodobo na pnke ja som si zistila ze 16,5 dna mi musi vyplatit to mam zistene a co mam robit dalej ak mi ju nevyplatia kde sa mam obratit dakujem vam pekne za radu....
    Na Inšpektorát práce.

    jofka161 je offline (nepripojený) jofka161

    jofka161
    tak by som chcela verit ze ju dostanem ale viem ze to tak nebudem mala som co robit ked som bojovala o listky tie tez nedaval .....a co mam potom robit ak ju nedostanem preplatenu?kam sa mam obratit

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Jofka161 čítaj riadne príspevky. ......

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    jofka161 Pozri príspevok
    ano tu uz mam vypocitane tak mi ju musi preplatit 16,5 dna z 20 dnoch a dakujem za radu
    Jofka, ale informáciu o dobe PN si mala zadať v prvom príspevku. Poraďáci nevedia čítať z "gule".

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.