Zavrieť

Porady

poškodenie tovaru vo firme pri vykladaní z kamióna od dodávateľa

Zdravím,

v robote v sklade som vykladal tovar z kamióna vysokozdvižným vozíkom. Paleta sa mi v kamióne vyšmykla z vozíka a rozbila sa časť z tovaru. Nechcem uhradiť škodu z dôvodu, že som sa vyjadril, že na VZV boli úzke vidlice ktoré nezabezpečili dostatočnú stabilitu palety, že na korbe auta bola krivá podlaha a dodávateľ mal zle poukladané palety a neboli to euro palety ale iba obyčajné palety. Môže mi dať zamestnávateľ aj napriek tomuto uhradiť škodu? Je pravda, že som vopred neupozornil, že vozík má zle vidly a že je krivá podlaha v aute a že je tovar zle uložený, nemám ani dôkaz že to tak bolo, nespravil som si fotky..

ďakujem za prípadné odpovede
ivka70 ved ty presne vies, co si mal urobit: upozornit na moznu skodu a odmietnut s takym vozikom tovar vykladat.
Takto si skodu sposobil a si za nu zodpovedny ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    sosak je offline (nepripojený) sosak

    sosak
    Nejako sa na teba lepí smola. Už ti spadla na zem čítačka u zamestnávateľa: http://www.porada.sk/t296837-urcenie...ml#post2947194 a teraz si poškodil zamestnávateľovi časť tovaru. Mal by si pouvažovať o poistení za škody pri výkone povolania. Ak si nemohol bezpečne vyložiť tovar z auta pre tebou popísané závady, tak si nemal pokračovať vo vykládke. Mal si vedúcemu zamestnancovi firmy tieto nedostatky ohlásiť a nepokračovať vo vykládke. Vidlice na VZV vozíku sú na šírku nastaviteľné, mal si si ich posunúť, aby si zabezpečil bezpečné prenášanie bremena - tovaru. Ty si zodpovedný za poškodený tovar a musíš škodu nahradiť.

    poškodenie tovaru vo firme pri vykladaní z kamióna od dodávateľa

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.