Zavrieť

Porady

Osadenie stĺpika / stĺpu bez použitia betónu? (stĺp)

Chystám sa oplocovať pozemok cca. 1ha oborovým pletivom a potrebujem konzultovať spôsob osadenia kovových stĺpikov:

-čítal som o možnosti osadiť ich do jamy 50-70 cm hlbokej, obložiť kameňom, zasypať zemou resp. šotolinou a "udupať". Na spodnú časť stlpiku prípadne navariť roxor. Bez betónovania. Máte s tým niekto skúsenosti?
-nezávisle na prvej otázke: vzdialenosť medzi nimi 3 metre alebo ich môžem osádzať aj ďalej od seba?
Ďakujem
Naposledy upravil Anub1s : 19.10.14 at 13:07
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Brčo je offline (nepripojený) Brčo

    Brčo
    Zvazil by som najsamprv tie kovove stlpy-aby neskoncili vo vykupe.Radsej nejake zrecyklovane vinohradnicke betonove,alebo uplne staci borovicova gulatina-zarovno s pletivom vydrzi,v lepsom pripade agat.
    A asi by som ich daval na 5 metrov a kazdy 50 metrov ich zavetril...
    Anub1s Nad betónovými som uvažoval ale v okolí sa nedajú použité zohnať a nové sú pre mna na takyto ucel zbytocne drahe. Agátové som zvažoval, ale ich výroba je pre mna zdĺhavá (vyhladanie, pílenie, preprava) a kúpa cenovo porovnatelná s kovovými. Príslo mi teda lepsie kupit hotové aj s prípravou na uchytenie pletiva (5-6€ jeden 2,2m/2,4m). Co sa týka "vykupu" to je dobra pripomienka, to riziko tam je. Utesujem sa, ze pozemok je par metrov od frekventovanej chatárskej cesty a medzi obývanými hospodárskymi usadlostami. Za tých 5m vdaka, to radil aj známy ze stací.
    Brčo nedavno bol na bazosi inzerat: darujem 80 ks betonovych stlpov do vynohradu-treba len sledovat

    Osadenie stĺpika / stĺpu bez použitia betónu? (stĺp)

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.