Zavrieť

Porady

schodisko

Zdravím Vás. koľko je minimálna šírka schodiska do pivnice? ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    lakon je offline (nepripojený) lakon

    lakon
    pupkin Pozri príspevok
    Zdravím Vás. koľko je minimálna šírka schodiska do pivnice? ďakujem
    My mame 90cm priame dost strme, ale zda sa mi to dost nekomfortne a to tam nenosim ziadne rozmernejsie predmety
    pupkin Pozri príspevok
    a prosím Vás do koľkých rokov treba dokončiť = kolaudovať stavbu?
    Toto by malo byt uvedene v stavebnom povoleni, ale je mozne poziadat opredlzenie.

    littleboy je offline (nepripojený) littleboy

    littleboy
    Minimalna sirka je 600 ale optimalna 900 zalezi od priestorovych moznosti. Ale cim sirsie tym lepsie, co ocenis ked tadial budes chciet v buducnosti nieco preniest. Co sa tyka kolaudacie najdolezitejsie je realne zacat so stavbou, lebo platnost stav. povolenia ak nezacnes stavat je dva roky ale ked zacnes, potom uz mozes kolaudovat aj za sto rokov. (dufam ze sa nemylim :-)

    bulnova je offline (nepripojený) bulnova

    bulnova
    Na stavebnom povolení máš uvedenú jeho platnosť. Pred skončením platnosti možno tento termín za poplatok predĺžiť.

    Peter Briatka je offline (nepripojený) Peter Briatka

    Peter Briatka
    Minimálna šírka je 750 mm (resp. násobok 750) - ale toto číslo je záväzné len ak je schodisko uvažované ako jedna z únikových ciest a závisí aj od množstva ľudí v budove - no predpokladám, že sa jedná o klasický RD... Inak (pokiaľ viem) si môžeš robiť čo chceš
    PS: Ja osobne by som nešiel pod 900 mm

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.