Zavrieť

Porady

Skôr ukončená RD

Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám zamestnankyňu, ktorá bola na RD a mala jej trvať do 05/08, ale rozhodla sa, že nastúpi skôr. Nastúpila 26.03.2008. Je potrebné aby si dala žiadosť, že chce nastúpiť skôr? Čo ja ako mzdová mám všetko urobiť?
Ďakujem Vám veľmi pekne
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jankasm je offline (nepripojený) jankasm

    jankasm
    1gabika1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Mám zamestnankyňu, ktorá bola na RD a mala jej trvať do 05/08, ale rozhodla sa, že nastúpi skôr. Nastúpila 26.03.2008. Je potrebné aby si dala žiadosť, že chce nastúpiť skôr? Čo ja ako mzdová mám všetko urobiť?
    Ďakujem Vám veľmi pekne
    Pokiaľ ste sa ústne dohodli a zamestnávateľ s tým súhlasí, vôbec žiadna písomná žiadosť byť nemusí.
    Keď nastúpi do práce tak len nahlásite na ZP ukončenie RD, rovnakým spôsobom ako ste nahlasovali začiatok. A na SP vyplníte RLFO, ktorým ukončíte RD, vlastne prerušenie poistenia.
    Od jej nástupu do práce ju vy, ako zamestnávateľ, pokladáte za zamestnanca ako všetkých ostatných, žiadne rozdiely.

    Ešte doplním, že ona musí ísť nahlásiť na OÚPSVaR, že nastúpila do práce, myslím, že treba doniesť aj kópiu pracovnej zmluvy, a ak ide dieťa do štátej skôlky, tak tým dňom prestáva poberať rodičovský príspevok.

    Bionda je offline (nepripojený) Bionda

    som taká aká som Bionda
    Jani, mne pani na OÚPSVaR zas povedala, že nepotrebuje žiadnu kopiu prac. zmluvy , záleží len na tom, kde je dieťa umiestnené. t.j. ak ide do štát. zariadenia, vtedy prestanú vyplácať rodičovský príspevok, inak ho budú vyplácať až do 3rokov veku dieťaťa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.