Zavrieť

Porady

Postrekovač, rosič

Ahojte. Nemáte niekto skúsenosti s Motorovými postrekovačmi, alebo rosičmi. Čo je lepšie do vinice, Chcem vedieť hlavne či dokážu prevratiť listy a tým postriekať aj to co zostane , pri striekaní normálnim ručním chrbtovím postrekovačom nepostriekané. A máte niekto skúsenosti s čínskimi rosičmi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mino2 je offline (nepripojený) mino2

    mino2
    Momentálne sa dá v Madarsku kúpiť motorový postrekovač za cca 2400.- Sk čo je myslým skoro zadarmo

    ucholator je offline (nepripojený) ucholator

    ucholator
    Ja ti motorovy postrekovac mozem len odporucit.Rucne postrekovace sa jednoducho nechytaju.Pestujem dlhe roky uhorky a mozem potvrdit,ze je to dobra vec. Listy pekne pootaca a urcite usporis aj postrek.Oproti rucnym postrekovacom 20-30% uspora.
    Teda aby som to dal na pravu mieru.Vlastnim motorovy rosic sthil 15 litrovy.Jekyll dik za vysvetlenie:-)
    Naposledy upravil ucholator : 24.03.09 at 10:36

    Jekyll je offline (nepripojený) Jekyll

    Jekyll
    Do vinice jednoznačne motorový rosič!

    Ten je priamo stvorený na tieto účely. A nemusí to byť práve Stihl.
    Použitie postrekovačov pri ochrane tzv. priestorových drevín a ovocia sa už dnes v praxi nedoporučuj, práve pre nehomogénne rozloženie aerosolu. A v podstate sa už používa minimálne. Ortodoxní záhradkári - to je iná diagnóza. Ochrana pomocou rosičov je podstatne účinnejšia a efektívnejšia.

    (Dúfam, že máme jasno v terminológii postrekovač a rosič. Je v tom zásadný rozdiel - postrekovač má trysku, rosič ženie vzduch ako turbína.)

    Ja som tiež iba záhradkár - 16árov, hlavne ovocné stromy - takže som si kúpil aj motorový rosič. Dnes ľutujem, že som to neurobil už dávno. Okrem toho mám ešte aj batériový 10L postrekovač, mechanický 15L postrekovač a kopu všelijakých zbytočností - takže to dokážem dosť objektíne zrovnávať.
    25 stromov mám ošetrených za 15-20 minút - čo mi predtým trvalo pol dňa. Kvalita postreku - teda kam sa všade postrek dostane - to sa nedá ani porovnať. Kupoval som Čínu, údajne to je celkom vydarený výrobok. Dve sezóny - štartuje aspoň raz za týždeň. Postrekovače prakticky odvtedy nepoužívam. Už ani na 50ks jahod nie.
    ( http://www.prmprodukt.cz/ - tento dovozca ho vozí už mnoho rokov. Náhradné diely, ani servis nie je problém. Ale zatiaľ žiaden problém nebol.)
    Naposledy upravil Jekyll : 23.03.09 at 17:43

    gaspi je offline (nepripojený) gaspi

    gaspi
    Zdravim,
    trosku tu oprasujem temu, no chystam sa zakupit mechanicky postrekovac (rosic by som nevyuzil) na obcasne striekanie.
    Rad by som kupil uz nieco kvalitnejsie, pretoze hypermarketove a noname znacky su des, iked stoja mozno 1/5 zo znackoveho (kupoval som 1 z tesca, ale na burinu, tak mi to bolo jedno. Problemom su trysky a chaba konstrukcia, vydrzal jeden rok).
    Velmi slusne sa daju zohnat na hranici 90-120€. Moji kandidati:
    STIHL SG 20
    SOLO 425
    SOLO 475
    ECHO MS-4
    ECHO MS-40
    ECHO MS-100
    Ide o 15-18l postrekovace na chrbat. Rozdiel je aj v type cerpadla - piestove alebo membranove, ci kombinacia --> v tomto sa vobec nevyznam, aky doporucujete?
    Uvitam kazdu radu .

    gaspi je offline (nepripojený) gaspi

    gaspi
    Mno ten Matabi vyzera ako ala TESCO vyrobok. Najma tie farby. Ale pocul som na tu znacku dobre ohlasy, takze zvazim .
    Matabi je dobrá voľba, tiež ho doma používame a maximálna spokojnosť. Dá sa k nemu dokúpiť príslušenstvo aké len potrebuješ - dobré skúsenosti mám s fi. REBIOP Zlaté Moravce, tam som k nemu zohnala zatiaľ všetko. Tiež som si všimla tie postrekovače v Tescu, je to dokonalá napodobenina, ale kvalite by som súdiac podľa ceny asi moc nedôverovala.

    hugho je offline (nepripojený) hugho

    hugho
    nemecke SOLO je jednotka v postrekovacoch, lesnici,deratizeri a vyskumnici v polnohospodarstve v prevaznej miere pouzivaju len tuto znacku...dokonca ani Stihl to nevyraba, len to nakupuju u ineho vyrobcu a len tam lepi Stihl. V Tescu tovar technickeho pouzitia?????? 90% Cina a plagiaty. Piestove alebo membranove? to je v podstate jedno, mozno piestovy potrebuje raz za cas premazat tesnenie piestu....ale zasadny rozdiel si clovek nevsimne pri praci. Tu je znazorneny princip oboch cerpadiel....... SOLOUSA. A rozhodne by som si vsimal aj mnozstvo prislusenstva a doplnkov....uz len vyber vhodnej trysky je postatny.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.