Zavrieť

Porady

Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    ica77 Pozri príspevok
    snim sa neda nijak jednat,,a to uz vobec aby byt prepisal namna
    A prečo si myslíš, že by ho mal prepísať na teba? Veď je to jeho byt a môže si s ním robiť čo chce. Kúp si vlastný byt a tiež si s ním môžeš robiť čo chceš a nasťahovať si koho chceš.

    Ako by si na to reagovala, keby ti dcéra povedala, že u teba nemôže bývať tvoja najlepšia kamarátka?

    luja5 je offline (nepripojený) luja5

    luja5
    ica77 Pozri príspevok
    mam obavy aby som o byt neprisla,,lebo napr.dal bezdomovcovy trvaly pobyt a mam obavu ze zachvilu si ho tam aj nastahuje,,a ked ze ja s tym nesuhlasim,,ma vyhadzuje s bytu,,a otec je jedinym vlastnikom bytu,,tak preto som sa pytala na tu blombu na byt ci je mozne dat,,
    V súčasnej dobe bohužiaľ, ako viacerí napísali, nemôžeš a otec si tam môže nasťahovať, koho chce a bez Tvojho súhlasu. Nemôžeš prísť o byt, lebo nie je Tvoj. Môžeš prísť len o bývanie – strechu nad hlavou, lebo otec môže byť aj darovať alebo predať.

    Podľa ust. § 10 ods. 2 Obč. zákonníka ak fyzická osoba pre duševnú poruchu, ktorá nie je len prechodná, alebo pre nadmerné požívanie alkoholických nápojov alebo omamných prostriedkov či jedov je schopná robiť len niektoré právne úkony, súd obmedzí jej spôsobilosť na právne úkony a rozsah obmedzenia určí v rozhodnutí.

    Situáciu máš zlú a máš dve možnosti: orientovať sa na zabezpečenie vlastnej strechy nad hlavou s odsťahovaním sa od otca alebo obrátiť sa na súd.

    focalor je offline (nepripojený) focalor

    focalor
    trosku nechapem otazke, co vlastne chces,
    ale vylucne pravo nakladat s bytom ma vlastnik bytu, teda otec, je mozne postupovat tak, kedze je alkoholik a z toho dovodu je obava, zeby tento majetok "zasantrocil", aby sa podal navrh na sud na omedzenie sposobilosti na pravne ukony - napriklad tykajuce sa nakladania s nehnutelnostami, a bol by ustanoveny opatrovnik, toto vsak nie je uplne riesenie, skusil by som, aby otec previedol byt na teba, a tym padom, uz by si rozhodovala co s bytom, aby nebol dotknuty, je mozne tam zriadit vecne bremeno dozivotneho uzivania... zavisi to od povahy otca,
    z toho kratkeho popisu vyplyva mnozstvo dalsich otaznikov...
    bublifuk MiroslavV PF TU
    nie nemozes byt nie je tvoj za to by si mohol mohla mat este problemy

    S pozdravom miroslavv student prava (berte to na zretel mozem sa mylyi)

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    ica77 Pozri príspevok
    Plombu na byt vôbec nemôžeš dať. Plomba v LV je niečo úplne iné, než si myslíš.

    A čo je otec....? Alkoholik?

    Napíš zrozumiteľnejšie, čo chceš dosiahnuť.

    ica77 je offline (nepripojený) ica77

    ica77
    mam obavy aby som o byt neprisla,,lebo napr.dal bezdomovcovy trvaly pobyt a mam obavu ze zachvilu si ho tam aj nastahuje,,a ked ze ja s tym nesuhlasim,,ma vyhadzuje s bytu,,a otec je jedinym vlastnikom bytu,,tak preto som sa pytala na tu blombu na byt ci je mozne dat,,

    ica77 je offline (nepripojený) ica77

    ica77
    Chobot Pozri príspevok
    A prečo si myslíš, že by ho mal prepísať na teba? Veď je to jeho byt a môže si s ním robiť čo chce. Kúp si vlastný byt a tiež si s ním môžeš robiť čo chceš a nasťahovať si koho chceš.

    Ako by si na to reagovala, keby ti dcéra povedala, že u teba nemôže bývať tvoja najlepšia kamarátka?
    preboha ved hovorim o bezdomovcovy,,co tu trepes o kamaratke,,,,,,taketo rady si nehaj

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ica77 Pozri príspevok
    mam obavy aby som o byt neprisla,,lebo napr.dal bezdomovcovy trvaly pobyt a mam obavu ze zachvilu si ho tam aj nastahuje,,a ked ze ja s tym nesuhlasim,,ma vyhadzuje s bytu,,a otec je jedinym vlastnikom bytu,,tak preto som sa pytala na tu blombu na byt ci je mozne dat,,
    ..takže si s ním robiť môže , čo len chce ...

    ...je mozne postupovat tak, kedze je alkoholik a z toho dovodu je obava, zeby tento majetok "zasantrocil", aby sa podal navrh na sud na omedzenie sposobilosti na pravne ukony - napriklad tykajuce sa nakladania s nehnutelnostami, a bol by ustanoveny opatrovnik, toto vsak nie je uplne riesenie...
    Nie , nie je možné ....

    A ustanovenie nejakého opatrovníka už vôbec nie , to je totálna blbosť ...
    Zbavenie svojprávnosti je o úplne niečom inom ...

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    ica77 Pozri príspevok
    neak som chcela poistit byt aby ho nemohol predat,alebo niekomu darovat
    Preboha ....nepoistíš v tomto ohľade nič....

    Či je alkoholik , drogista , či vrah , či tam je alebo nie je cudzí človek ...nemáš nárok ...

    Pokiaľ nájomné platí ...ostatné platby sú vedľajšie , vždy ho môžu od energií odpojiť ...ale inak smola , vždy je to jeho majetok ...

    VŽDY

    Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

    Petra Nová
    ica77 Pozri príspevok
    preboha ved hovorim o bezdomovcovy,,co tu trepes o kamaratke,,,,,,taketo rady si nehaj
    A čo keby si ty prestala urážať. Veď Chobot napísal len pravdu. Keď ju nechceš počuť, tak načo sa pýtaš?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.