Zavrieť

Porady

vyska osobnej spotreby pri zivnosti

Podnikam v oblasti nakup-predaj-administrativne prace. Isty mesacny prijem mam 1600 eur. Aku cast mozem mesacne minut na osobnu spotrebu? Treba si od týchto veci odkladat blocky?
dakujem
marjankaj Záleží aký máš apetít. Trebárs 5000 euri?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    karakul je offline (nepripojený) karakul

    karakul
    ... to sa pýtaš ako SZCO, či ako spoločník-konateľ firmy-právnickej osoby ?
    Minúť ako SZCO môžeš toľko, koľko máš... otázka je, či budeš mať potom dostatok peňazí na chod firmy... otázka odkladania bločkov týkajúcej sa osobnej spotreby (pokiaľ nie sú predmetom účtovania) je skôr o inom - uplatnenie záruky, preukázanie úhrady, a pod.....

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    z istého mesačného príjmu by som odporúčala odložiť 20% ako rezervu na daň z príjmu, zaplatiť odvody, ponechať sumu na bežné výdavky a zvyšok si bez problémov môžeš minúť na osobnú spotrebu. Bločky k osobnej spotrebe do účtovníctva dávať nemusíš, pokiaľ neplatíš napr. firemnou plat. kartou a objavia sa ti také súkromné nákupy na firemnom bankovom účte
    Malvina1 dakujem. s rezervou na dane a odvody samozrejme pocitam. A oplati sa mi (SZCO) vyuzivat pausalne výdavky? Alebo je lepsie napisat si auto, telefon, internet atd na zivnost? Co sa mi v mojej situacii (prijem 1600 mesacne) oplati viac? dakujem
    veronikasad paušálne výdavky sú max. 420€/mes., či máš vyššie skutočné (bez odvodov) naozaj poraďáci posúdiť nevedia.
    Príspevok zbalený
    spam

    vyska osobnej spotreby pri zivnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.