Zavrieť

Porady

GIMP - vrstvy

Zdravim,
potrebujem pomoct.
Robim fotomontaz v gimpe, spravil som si vrstvy tak ako treba, ale ked to uz vkladam do druhej fotografie, tak pozadie je cierne, namiesto priesvitne. Co mam robit?
Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Arnold123 je offline (nepripojený) Arnold123

    Arnold123
    Lelinka154 Pozri príspevok
    Ahojte. Prosím mám takú otázku, ako si zase otvorím okienko s vrstvami? Omylom som si ho vypla a nejde mi naskočiť
    Buď týmto:


    alebo týmto:

    domenico.office je offline (nepripojený) domenico.office

    Konateľ spoločnosti domenico.office
    Skús to upresniť, osobne nechápem tvojej otázke, robím v Gimpe, nikdy som sa nestretol s niečím takým. Čo vkladáš do druhej fotografie?

    Fero11 je offline (nepripojený) Fero11

    Fero11
    domenico.office Pozri príspevok
    Skús to upresniť, osobne nechápem tvojej otázke, robím v Gimpe, nikdy som sa nestretol s niečím takým. Čo vkladáš do druhej fotografie?
    tiez nerobim v gimpe, ale obecne vrstvy, vysvetlim po lopate, nastilujes si napr, farby, ciary atd.... a ulozis vrstvu, tak si urobis vrstvy kolko chces a podla toho co chces kreslit si prepinas vrstvy a prekrivas ich
    Tak ako vidis v kriminalnych filmoch, ked hladaju lupeznikov a pridavaju mu na priesvitkach fuzi, vlasi, nos atd .....

    gabikao je offline (nepripojený) gabikao

    gabikao
    Ja som s gimpom zacala iba predvcerom, ale nasla som si fajn poradnu na gimp a tam sa pise aj toto:
    V nové verzi gimpu se může stát, že nejde oříznout postava na průhledno, ale pořád okolo ní je bílé okolí. Pokud tomu chcete zabránit, jednoduše před ořezem přidejte k vrstvě Alfa kanál. Na panelu vrstev kliknete pravým myšítkem na vrstvu, kterou chcete vystřihovat a dáte Přidat alfa kanál. Ořez se pak bude provádět do průhledna.

    Doporučuji změnit si stávající instalaci gimpu (2.6.něco) na poslední správně pracující verzi

    Viac rad najdes tu:
    http://www.baby-cafe.cz/modules.php?...howpage&pid=53
    Ahojte. Prosím mám takú otázku, ako si zase otvorím okienko s vrstvami? Omylom som si ho vypla a nejde mi naskočiť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.